Prší jak pod stanem a mám hroší kůži

Jak se vlastně uspávají hroši? Technicky, pochopitelně. Injekcí asi ne.

Chtěla jsem si dneska píchnout inzulín. Nějak to nešlo. Zkusím bodnout dál, prohnulo se mi břicho. Hmmmm. To je divný. Odendám pero a ouha. Jehla je ohnutá o 90°. Mám kůži jako hroch. Technicky, pochopitelně. Vyměním jehlu a už je to za mnou.

Pojišťovna neplatí jednorázové jehly jako jednorázové, musíte je mít na víc použití. Když jsem se ptala, jak dlouho mám jehlu používat (místo počtů), bylo mi řečeno – dokud píchá. Ale to poznáte. Aha. Takže už to vím. Dokud se neotupí tak, že se ohne…

Dneska jsme s kotětem spali skoro celý den. Nevím, jak kotě, ale já mám podmíněný reflex, který tady funguje díky střešnímu oknu na 100% – když prší, spím. Je to díky letům pod stanem. Jako děti jsme prostě nemohly v áčku dělat nic jinýho, než mastit karty nebo spát. A když bylo poprchávající léto, tak jsme byly nejhodnější děti v kempu.

Kotě je neuvěřitelně mazlivé a kontaktní. Spíme kůže na chlupy. Jak to dělám, že ho nezalehnu, to nevím. Je to super kotě. Nikdy jsem kotě jako to úplně malé koťátko neměla, tak teď si to užívám.

Kotě má širokou škálu tónů, které používá, to byste nevěřili, jak umí mluvit. Jediné, co nechápe je, že moje kůže není žebřík. Když mi chce vylézt po zádech na hlavu, je to sakra bolestná záležitost. Vypadám jako po boji. Komplet všechno poškrábané. Vypadám jak něčí útulková pohovka.

A to mám kůži jak hroch.

63 komentářů: „Prší jak pod stanem a mám hroší kůži“

 1. 🙂 krásné, i Ty máš úplně jiný tón 🙂 a hned je tu zárodek povídání O kočičce a Lucienne, tohle bys měla táhnout dál…:-)

 2. "Jediné, co nechápe je, že moje kůže není žebřík." no, možno aj chápe 😉 ale snaží sa ťa presvedčiť, žeby mohla byť 😉 vytvor jej nejaké šplhadlo 😉

 3. naša minitiger Murka, keď bola maličká, s obľubou zdrhla do pivnice, vyšplhala na nejvyšší a nejhoršie dostupný bod, aký sa tam dal nájsť a potom tam ukrivdene nariekala, aby sme ju prišli zachrániť a dať dole 😉 samozrejme pri akcii driapala všetkými štyrmi, takže som mala škrabance aj na ksichte. moc dobre to vyzeralo 😉

 4. …pri daždi sa wellmi dobre spinká….a najlepšie pod tým stanom, to je romantika yak zwer 😉

 5. 2SV:Ano, Modona je skvělá, soucitná a vůbec. To díky ní mám tohle kotě, protože mi ho ZAPLATILA. Je to žena činu a nemá ráda, když je někdo moc dlouho smutný. Přemýšlela jsem, že jí napíšu promočlánek, ale při její čtenosti by to bylo zbytečné nošení dříví do lesa, takže kdo chce, dozví se z komentářů a náznaků v článcích. Taky mi Modona pomáhá s hledáním bytu. Já jsem teď vůbec s Modonou víc doma než sama se sebou. To je fajn, nejsem na to sama. A teď ještě to kotě. Včera mi usínalo na břiše, takže jsme byly taková patrová pyramida.Ad zdraví:Právě dnes jsem byla na kontrole v nemocnici a právě z té hrozné laváže, co mi tam lili tu vodu do plic, zjistili, cože mi to způsobuje ty zápaly plic. Zlatý stafylokok a ještě jedna strašně složitě pojmenovaná breberka. Až na to, že se mi tvoří další zápal plic místo vpravo vlevo jsem celkem OK. Pokud nastane katastrofický scénář dalšího zápalu plic, už víme, na co jsou ty breberky citlivé, to je dobře. Jinak kontrola za půl roku.

 6. Éééééjá vůbec nejsem soucitná kurňa:o), já se prostě jen snažím, aby lidi byli šťastní, protože šťastní lidé znamenají šťastné společenství a šťastná společenství znamenají šťastnou společnost, a to už je ono, ale nemá to pranic společného s nablblým k o m u n i s m e m, jsou to prostě hlavní zásady B u d h i s m u, a tak, že jo:o).(krom toho , je úplně jedno, jestli se věci dělají zadarmo, nebo za odměnu, podstatné je, jestli je člověk dělá protože chce, nebo proto, že musí. Já se snažím dělat už nejméně 10 let jen to, co dělat chci, a ne za každou cenu dělat cokoliv, co dělat nechci, jen proto, že se to ode mne očekává)

 7. Mimochodem, hodila jsem ti na FB jeden link k jakémusí bytu co vypadá docela zajímavě!

 8. @Mod.: Buddhismus?! No to snad ne?! Tak dobrý člověk, jako jsi ty, se hlásí k buddhismu?! Přečti si knihu "Buddhist Warfare". Autoři osmi příspěvků si všímají vazby mezi buddhismem a náboženským násilím, ke kterému se některé směry a školy běžně uchylují. Příklady zahrnují buddhistické mnichy sloužící v japonské a korejské armádě, úlohu buddhismu v ospravedlnění tibetsko-mongolské války roku 1642, vztah šermířství a zenu, aplikaci fyzických trestů v buddhistických teokraciích, podporu buddhistické církve vojenským režimům Srí Lanky a Thajska, sexistické násilí páchané na ženách patriarchálními společnostmi hlásícími se k buddhismu.více zde: http://massive-error.blogspot.com…A kniha samotná je na Ulož.to:http://uloz.to…ddhist-warfare-pdfJak se vůbec můžeš k něčemu takovému hlásit. Nechápu :‘-(

 9. Tím se netram Kojote, o komunistech se taky říká, že se uchylovali k násilí a vraždám a vůbec se nedivím, že se k něčemu takovému někteří lidé hlásí.A netrolluj, já odpovídala Luc a ne Tobě:o)

 10. Kojot: Ty jsi vzdělaný člověk. Řekla bych dokonce, že si vzdělaností, názorovostí, a různými škatulkami až přehlcen. Ale pak Ti díky tomu uniká čistá podstata. Upřímně, mě se to nechce vysvětlovat. Ty máš svoji vizi a svůj světonázor, ale také tím pádem klapky na očích. Viz. Tvé články o komunismu. Upozorńuji na to, že nejsem předpojatá, nesoudím lidi, podle toho k čemu se ideově hlásí, ale podle toho jak sami jednají.

 11. @Mod.: Aha, takže Modona se smí navážet do Kojota kdy se jí zlíbí, ale Kojot nesmí Modoně oplatit stejnou mincí. Rozumím a už mlčím a budu v tom pokračovat. Doporučuji kontemplaci nad obsahem třetího stupně osmidílné ušlechtilé stezky.@Barča: Ano, jsem velmi vzdělaný člověk. A opravdu by mě zajímalo, jaká že to podstata mi uniká. Ale abychom to zde neřešili jako OT, napište mi to prosím do mailu. Je-li co ovšem.

 12. Povídám, netrolluj Kojote, a opakuju, nemluvila sem na tebe. Kdykoliv jsem promluvila na tebe, řekls mi, že trolluju, nebo, že obsírám. Takže rač prominout, při tvém vzdělání, ale když je závadné, že na tebe hovořím u tebe, když se mne to týká, nevidím jediný důvod pro to, abys na mne hovořil ty kdekoliv jinde, jak se ti zachce, když se tě to netýká.

 13. Modono, trpíš pojmovým zmatkem. Troll je definován jako člověk, který se snaží "ukomentovat někoho k smrti" a nedokáže přestat. To já opravdu nejsem. Ty ano. Takže dále už si piš co se ti zlíbí, protože to bylo naposledy, co jsem na tebe jakýmkoli způsobem reagoval. My dva si opravdu nemáme co říci.

 14. Škoda Kojoteže ti při tom velmi velkém vzdělání chybí absolutní základ, tedy kinderstube, kdyby nechyběl, určitě bys nedělal dusno zrovna tady. Doufám, že jsi se sebou, jako obvykle, velmi spokojený.

 15. Kojot: Mě pouze udivilo to rychlé odsouzení myšlenek budhismu (šmahem) jen na základě nějaké knížky. Proto jsem zmínila to intelektuální přehlcení. Myslím, že tu nikdo z nás není až takový extrémista, který by souhlasil s jakýmkoliv násilím. Jungovsky: Pokud se lidé snaží dělat dobré věci, tak samozřejmě se pod těmi dobrými věcmi hromadí i věci špatné. "Pod svícnem bývá největší tma". Toto platí o každé dobře míněné myšlence a ideje (budhismus, komunismus, vývoz současné západní demokracie do muslimského světa) Můj komentář rozhodně nebyl v žádném případě míněn jako útok ad hominem. To je z mé strany vše.Luc.se omlouvám za OT.

 16. Kojot: Aha, ted´ mi to došlo. Komentář č.12 mělo být takové kopnutí do Modony, kvůli jejím komentářům na Tvém blogu. Co na to říci? Smutné, škoda.

Komentáře nejsou povoleny.