Kotě v záchodě

Ó jak pestrý je život můj.

Začínám se učit zavírat záchod poklopem co u něj je, protože kotě považuje záchod za nejlepší kino, co tady je, tedy kromě mě. Mě pozoruje pořád z bezprostřední blízkosti.

A to je ten problém.

Hned vedle záchodu mám umyvadlo a taky sprcháč. Jako každý normální člověk si po použití toalety umyji ruce. Pak sundám poklop. Ale takhle to je špatně, musím to dělat naopak. Nejdříve poklop, pak umyvadlo.

Kotě totiž vždycky vyleze na sedátko a pozoruje, co voda dolů nese ve víru. Mám podezření, že několikrát vidělo, jak zandavám poklici na záchod a tak to chtělo vyzkoušet. Jinak si nedokážu vysvětlit sled kroků následujících.

Vylezu ze záchodu, otočím se k umyvadlu, rána jak z děla a kvílivé mňaučení odněkud z koupelny. Víko je zavřené, takže v pohodě. Nikde kolem se kotě nenachází, i když ho slyším. Teprve potom mi dojde, že může být pod poklopem.

Chuďátko malé! Ve vodě, ve tmě a zimě, ještě, že ta voda byla čistá.

Tomu se říká:“zaklapnout za sebou víko„.

8 komentářů: „Kotě v záchodě“

  1. Kotě nepoštět do koupelny. Býti paranoidní se v případě koček (koťat) vyplácí 🙂

  2. To bude tím, že je to rozmazlené kotě vychovávané doslova v peřince. To taková Márinka von Ostrava Straße je téměř nevybíravá v jídle a nedovedu si představit, že by se nechala zavřít do záchodu. No, i když už se jí povedlo nechat se zavřít do skříně. A taky jednou skočila do napouštějící se vany (naštěstí tam nebyla opravdu moc horká voda). No, a taky už se jí podařilo vylézt do horních pater spíže a zřítit se dolů s tam uloženými květináči (dvakrát). Hmmm. Mo nic, nezbývá než věřit, že kočky mají těch devět životů…

  3. No možná by márinka stála za článek 🙂 Jinak se jí pokouším odrozmazlit a už jí i granule, i když preferuje kapsičky. To by se jeden nedoplatil. Jinak je poznat, že je to malá holčička, protože je naprosto nezapomenutelná. Já musím mít na ni nervy ze železa. Jako kňoura je naprosto výjimečná.

  4. no nazdar! našťastie to dobre dopadlo! ako vraví paní Tajtrliková, zverká sú ako malé deti, ešte horšie, bo podstatne rýchlejšie. furt na ne treba dávať pozor.a Lucienne, taky bacha na pračku!

  5. Mé kamarádce kočka vlezla do otevřené pračky s prádlem. Plnila pračku (předem), odskočila si do kuchyně, kde ji zvonil mobil, pak se vrátila zpět do koupelny, aby pračku zavřela a nastavila program. Pračka se začala napouštět. Kočka vůbec nebyla vidět a až po chviličce viděla její ucho a hlavu. Pro všechny zúčastněné to byl pěkný šok. Dopadlo to dobře. Štěstí bylo, že zahlédla to její ucho a že neodešla z té koupelny hned po nastavení programu. To by asi kočka nepřežila.

Komentáře nejsou povoleny.