Studně trpělivosti přetéká

Moje kočička vyžaduje neustálou pozornost. Pokud ji nemá, tak nastává kvílecí peklo. Nevěřila bych tomu, kdybych to denně nezažívala. Buď je moje kočička emocionálně nemocná, nebo je rozmazlená a nebo je na hlavu. Nebo všechno dohromady.

Zlatej Kulich.

Vždycky, když už mám chuť s ní pořádně zaklepat, aby se probrala a nekvílela, řeknu si, že ji mám pro radost a holt z toho snad vyroste. Nebo mám zakletou bánší a bude taková ještě dvacet let a se mnou to šlehne a pojedu do Černovic do blázince. Kvílení je na hlavu.

Nekvílí, když se jí plně věnuji – když jí mám na klíně a hladím ji, když se mnou spí, když jí. A mezi tím kvílí.

Vytrénovaná z parchantů z Anglie mám asi krátkou zápalnou šňůru a málo trpělivosti. Ale snažím se, fakt.

Je roztomilá, krásná, hodná a kvílí.

Já to snad nevydržím…

11 komentářů: „Studně trpělivosti přetéká“

  1. To není obvyklé. Nasadila bych psychologa 🙂 nebo i obyčejného zvěrolékaře, třeba ji někde v těle něco tlačí…

  2. Tak jsem jí prohmatala a nic. Všechno jak má být, ani nekníkla. Jsem v prohmatávání docela zběhlá, takže je to spíš na psychologa. Rozumíš, kdybych s ní nebyla 24 hodin denně, tak si řeknu, že se nudí a tak prudí, ale já s ní jsem furt. Není tu sama, máme spolu aktivity, mazlená je pořád, hrajeme si spolu, chrní mi v náručí – a přesto kníká. Je to asi nějaká vnitřní nestabilita či co. Snad to přejde. Ale je to strašně otravné, zvlášť když se jí tolik hodin denně věnuju.

  3. Nemusí to být hned nádor, může to být nějaký parazit, může mít poruchu v mozku…ty přece nemusíš vědět diagnozu, prostě když si nevíš rady tak se jdeš zeptat odborníka…:-)

  4. Luc, každý zodpovědný množitel koček nechá koťata naočkovat a odčervit předtím,než je dá z domova. Taky mám jednu kočičku,která neměla 3 ěmsíce žádné očkování…Prostě ji v pondělí vezmi do přepravky, už nemrzne, tak to pude, a zajeď s ní na veterinu, pokud ti majitel nepředalkočičku s očkovacím průkazem, řekneš to veterináři a on bude vědět, co má udělat.

  5. Jasně. Teď jsem mu volala a kotě je odčervené, ale není očkované, podle jeho veterinářky se očkuje za čtyři až pět měsíců po porodu, což by byl přelom dubna května. Ještě se zeptáme naší veterinářky. A pak zajistíme příslušné kroky k očkování.

  6. Pokud bylo odčervené je to OK, ale určitě bude třeba ještě přeodčervit, očkování si nepamatuju, byli jsme s Paštikou tuším, když jí byly 3 měsíce a pak se měla přeočkovat, na což jsme zapomněli, takže se musel ten základ po půl roce očkovat znova a pak přeočkovat. Jsem hrozná:o))

  7. Já si myslím, že kotě prostě bylo zvyklé na brášku, sestřičku a maminku a tím pádem na neustálou pozornost. Ono si zvykne. Moje Márinka taky zpočátku kníkala, když se jí nikdo nevěnoval, ale nebylo to tak intenzivní, protože si pořád s někým hrála – s kočkami, s Eliškou i se mnou. Teď už se mi i docela stýská po tom, jak vždycky přiběhla, upřela na mě pohled a kníkla. Teď už místo kníkání používá fyzický kontakt – žduchne do mě hlavou a tak.

Komentáře nejsou povoleny.