Svarogu, volám Tě

Připadám si jak Ježíš Kristus, padám pod křížem, krvácím z nohou, bolí mě v kříži, píchněte mě ještě do rukou a jsem předpřipravená k ukřižování. A proto volám Svaroga, aby mi pomohl, když já nemůžu.

A ejhle – telefonát ze vzduchoprázdna, do čtyř hodin jsem měla byt s balkonem přes celou bytovou jednotku a to jsem do toho ještě dvě hodiny tvrdě spala, unavená ze vstávání v šest ráno. Tedy spíš vykulhání z postele v půl sedmý.

Má to jedinou nevýhodu – karma na mě dopadla jak vagon cihel – bydlím tam, kde v té čtvrti bydlí exex, kterého bych opravdu nerada viděla, ale když už to i karty doporučily, zůstanu tam, kde je to dané. Jasně, že jsem se hned po telefonátu od realiťáka vrhla k tarotu. A přesně interpretovaný tarot mi napověděl, jak se chovat, co tam bude a jak to proběhne, což je neskutečné plus. Vím ráda, jak to bude probíhat.

A taky že jo. Usmlouvala jsem tisícovku dolů z provize, když už ji platím podruhý. Je to totiž stejnej realiťák, co mi sehnal tohle bydleníčko. Rychlý prachy, tak co.

Zburcoval ho dvakrát můj domácí, když viděl, jak to se mnou jde od desíti k pěti a jak je vyšůrovaná podlaha a blyštící se záchod. Díkybohu zapomněl zkritizovat sítko v odpadu chybící a sprchu v držáčku nevisící, to protože jsem musela nějak napustit kýbl, aby se mohla blyštit podlaha.

Všechno má svý plusy i mínusy.

Realiťákovi jsem říkala, že byt nesmí být zakouřený, jinak může být milionový a neberu to. Pochopitelně v hlavní místnosti odstín kuřáckého dýmu. Všude jsem čuchala odkud to jde, ale muselo to být zvenku. Díky tomu jsem řekla, že byt budu muset vykadidlovat.

„To jako v kostele?“ Zeptal se realiťák?

„Jasně.“

„Ale to pak bude cítit kadidlem.“

„No právě, ale je to posvátný.“ Tím jsem je dokonale uzemnila.

„Jako mágovi mi to nevadí.“

„To tady budete spokojená, je tu ticho.“ Promluvila slečna, co tam bydlela.

„… oook?“ Jsem si v duchu řekla. Nenašla jsem v hlavě žádnou spojku mezi mágem a tichem. Až ta, jejíž jméno se nevyslovuje, mi vysvětlila, že ta spojka je meditace. No jenomže mi před touhle informací klekl telefon, takže jsem se ještě hodinu smála, budiž mi to přáno. Moc se nesměju poslední dobou.

Pak jsem přišla domů, byt v dezolátním stavu, všude molitanové kousky z rozežrané houbičky na nádobí, utrhané kytky, papíry, rozrolovaný toaleťák a vůbec strašnej bordel – kotě si krátilo dlouhou chvíli.

A tak jdu spát s pocitem dobře vykonané práce, především jí tedy vykonával někdo jiný, což je ještě lepší no a já sklízela plody. I když – Svarog je dobrý bůh, je to živý bůh, postará se o vás, když potřebujete. Tím odkazuji ke slovanské magii a propaguji ji – funguje. Což nemá co dělat s mými aktuálními problémy, které pramení z něčeho úplně jiného, ale dobrý bůh vám pomůže časem i s tímhle. Věřím tomu 🙂

A tohle je dobrá vizitka.

12 komentářů: „Svarogu, volám Tě“

  1. Slečna byla hlavně hotová z toho, že se má za dva dny vystěhovat. To mě čeká taky.Jistě, že se potřebuju léčit, kurva moc to potřebuju. Přestěhuju se a půjdu do nemocnice. A basta. Nové bývanie potřebuje vykostelit jak prase drbání, takže bude super až po vykostelení:) Jinak je to panelák, páté patro, příšerná koupelna, ale příšerná, nicméně plovoucí podlaha a balkon, nová kuchyňská linka, infravařič nebo co to je za varnou desku (to musím dát někomu dalšímu nádobí, co jsem dostala od kamaráda, co si ji právě koupil – prý na tom to nádobí nefunguje). Balkon je sice výhoda, ale na kotě musím koupit nějaký postrojek a přivázat ho na šňůru, jinak mi balkon přeleze a mám po kotěti. Určitě nejsem první, kdo to řeší, proto se asi ty udělátka vyrábějí. No než vyroste bude to boj. Je to typické kotě, malé hezké rychlé blbé. Dokonce jsem i přemýšlela o tom, že ten byt nechám kvůli kotěti, ale když to řekly karty, co má být to bude.

  2. Prostě kotě na balkon nepouštěj. Pokud se tam zabydlíš a bude to vypadat perspektivně, mám kamarádku, která řešila podobný problém a našla firmu, která za asi dobrý peníz vybavila balkon takovým jakýmsi kočkovzdorným rámem s pletivem.

  3. Pobavil mě Tvůj atypický dialog s realitákem o vykadidlování. Přeji Ti příjemné, pohodlné bydlení. Balkon je sice nyní rizikový pro kotě, ale jinak mít balkon je báječná věc.Na sušení prádla, Na posezení, když je hezky (čtu si tam v létě) můžeš si tam pěstovat bylinky, kytičky, rajčata. Infravařič? Myslíš indukční desku, nebo sklokeramickou desku? Na sklokeramickou desku můžeš mít běžné nerezové nádobí. Na indukční vařič musí být nějaké kvalitnější nerezové nádobí se speciálním dnem.

  4. a na balkón, aj na okná, si daj detské poistky. inak mačiatko neustrážiš. tie zverká sú rýchle ako blesk.

  5. Barča 8: žejo? 😉 to slovenčina má také pekné slová. a SVovština tiež 😉

  6. Lucienne, však spojka medzi mágom a tichom je úplne jasná 😉 mág medituje/kúzli, alebo čo všetko taký mág robí, predsa v tichu 😉

  7. Gratuluju k příbytku! Jsem pro siťkopletivo nebo něco takového, ale netuším, jak se to jmenuje a kde se to bere. Ještě že Kojot je informován. Hlavně aby to bylo v hezké barvě :-))

Komentáře nejsou povoleny.