Snění

Snění je fáze spánku nazývaná REM – rapid eyes moving – rychle se hýbající oči – oči, které se pod vlivem snění hýbají pod víčky. To znamená, že snící vidí něco a to něco jsou sny. Když snícího v téhle fázi vzbudíme, bude mít sen, který vám může vyprávět, i když sen rychle vyprchává.

To jsou obecné poznámky ke snění a teď jedna zvláštnost, které jsem si u sebe všimla. Sny jsou totiž většinou neřiditelné filmy.

Dneska se mi zdálo o Ivetě Bartošové. Fakt. Nesmějte se. I o tom se člověku může zdát.

Zdálo se mi, jak její syn Artur řídí velké auto a já i s ní a ještě s nějakým mužem mimo záběr jedu k ní domů. Večeřelo se v létě u stolu s bílým ubrusem na terase a bylo krásně. Na zahradě zelené stromy, květiny, včeličky, na stole nějaké víno a my všichni kolem dokola jsme se bavili o svéprávnosti Ivety a toho, jak Artur musel rychle vyrůst a jak teď řídí a ještě by neměl.

A to už byla část snu, kterou jsem si upravovala. Původně tam bylo jen auto s Arturem a jak tam s Ivetou jedeme. Moralizovat jsem začala až potom. Převládlo racio ve snu a já najednou věděla, že je Arturovi 14 a za volantem nemá co dělat. Měl by sedět někdo dospělý. Iveta zezadu vztáhla ruku s červeně nalakovanými nehty. Já začala povídat a už jsem mluvila a mluvila. Už nevím konkrétně co, ale pořád jsem mluvila. A nakonec Artur odjel a Iveta se šla léčit nebo co jsme to tam vykoumali.

Já musím být tak racionální v životě a tak dělám velké změny, že budu komandovat i ve snu. Hrozný 🙂

Nejhorší bylo, že jsem to dělala vědomě v nevědomé formě snu. To se mi stává pořád a je to dost votravný. Já chci sen iracionální a nesmyslný, ne kontrolovaný něčím ve mně. Takhle se tomu nemůžu podivit ani se zasmát, protože není čemu. Sen řídím já.

5 komentářů: „Snění“

  1. hm. no. pre niečo to tak asi bude. ja som napr. rada, že sa mi aspoň občas podarí sa vedome zo zlého sna zobudiť……..

  2. Minitigrik je už skoro týden pryč kvůli stěhování. Je to pro něj nebezpečné, tak je u kamarádky. Dneska jsem měla hrozně trapný erotický sen spojený s faktem, že nemám kde bydlet, no fuj. Ale probudila jsem se.

Komentáře nejsou povoleny.