Svarog soutěží s duchy Húdú

Schválně, kdo nám zprostředkuje víc „šťastných náhod“!

Moje dnešní šťastné náhody:

Stála jsem dnes nad otázkou: Jak stihnout dva doktory, poštu, pracák a od osmi do dvanácti čekat doma na řemeslníka od UPC. Nemožné bez rozpůlení se, respektive bez roztřetění se.

S pomocí Svaroga jsem vstala v pět ráno, v sedm už byla na poliklinice, vymodlila si prodloužení neschopenky, došla ke kožařce s těma nešťastnejma nohama pajdajíc, tam vystála frontu. Půl devátý.

Šup dokulhat na poštu, pak na tramvaj na pracák, tam další půlhodina, deset i s nákupem.

Šup do tramvaje, zeptat se na který směr mám od tramvaje jít a rychlokulháním se dobelhat k domu, cestu si už pamatuju.

V kaslíku nic, doma zapomenutý mobil taky nic. Šup do postýlky, kde přeunavená nemůžu únavou a bolestí nohou usnout.

Pak zazvoní zvonek: „Kabelovka.“ Dobelhat ke vchodu, ty mrchy nohy čím víc bolí.

Technik si něco začne dělat dole: „Je to byt 29?“

„Je.“

Pak zazvonil a začal pracovat s dráty. Když jsem se ho zeptala na informační brožurku, koukal jak zjara. „Vy jste měla samoinstalaci?“

„Jo.“

„No nic. Tak jsem vám to nainstaloval.“

„Super! Díky!“ Podepisuju se na zakázkový list na 0Kč.

To byl frkot!

Schválně, kdo mě dneska trumfne 🙂 Čtyři stovky ušetřený a nikde je nevidím :)))

9 komentářů: „Svarog soutěží s duchy Húdú“

  1. "S pomocí Svaroga jsem vstala v pět ráno" on pan Svarog je boh ranného vstávania? 😉

  2. On je tenhle bůh v mém podání takový univerzální, asi jako voda. Tak nějak nepostradatelný a jediný, na koho si aktuálně vzpomenu a na jeho funkce. Původní poznání Svaroga bylo "předslunce" "sluneční paprsky ještě před východem slunce" "ten, co je v zákulisí všeho dění, z něho se rodí ostatní bohové". Kojot mě určitě opraví.Jinak je samozřejmě spousta ostatních bohů, ale já mám tak nějak blízko ke Svarogovi, je v mém světopoznání tak nějak mně blízko.

  3. Svarog byl asi vnímán starými Slovany jako "deus otiosus", vzdálený bůh, který byl na počátku světa, ale pak se stáhl do ústraní a přenechal vládu mladší generaci bohů (Perun, Veles, Dažbog; Mokoš byla asi podobně archaická, jako sám Svarog, ale to jsou jen dohady, o slovanském náboženství jsou celkově dosti kusé zprávy).Docela mě (příjemně) překvapuje, že se ti se Svarogem takto daří. Nicméně možná právě proto, že je tak archaický, jeho kořeny bych hledal už u praindoevropanů, může nabídnout víc, protože je univerzální…Jinak ta věc s omylem přidanou službou navíc je vskutku typicky "húdďácká". Možná ti opravdu zaskočili helfnout.

  4. Každopádně ušetřené peníze jsem vrazila do Myšinky. Koupila jsem jí záchod a vigvam a taky popruh s rolničkami. Budeme chodit ven.

  5. Je třeba si vyjasnit, že jsi žádné peníze neušetřila, pouze jsi dostala zadarmo službu v ceně 400Kč, kterou sis neobjednala. To je celkem podstatný rozdíl. 😉

  6. Já bych teda zdovolením nárokovala za peníze, které jsem neušetřila, očkování atp.:o)

Komentáře nejsou povoleny.