Odpolední spánek prospívá všem kočkám

Šla jsem psát sen a nakonec jsem vytuhla v posteli, kde jsem si řekla:“Buď usnu nebo ne.“ A usla jsem. Se mnou usla i Myšinka, vzbudily jsme se tlapka na ruce, tak to bylo hrozně romantické. Ona ví, že si mě musí získat, protože, přiznám se vám, Kulíšek byl Kulíšek a jsem na chlapy. Každej den minimálně dvakrát denně – když zapnu počítač a když ho vypínám – slzim k obrázku na ploše, kde na mě kouká Kulíšek nevinně z kufru takovým tím pohledem, který utvoří jen profesionální malíř ve svých osmdesáti – kouká podle toho, jakou máte náladu. Směje se, když se smějete vy a pláče když pláčete. Prostě pořád truchlím, pořád to není za mnou. Je to fakt jen na kočičce, aby mě zlomila a já jí začala mít ráda alespoň stejně jako Kulíška. Zatím jí beru jen jako takovou všetečnou kočičku, která se mnou bydlí a která tu je místo Kulíška, která má svojí povahu a svoje zvyky, je třeba si s ní hrát, mazlit ji a projevovat jí náklonnost, aby dobře prospívala. Samozřejmě ji mám ráda, ale ne tak moc jako Kulíška. I když kámoška řekla, že je to nejlepší kočka, jakou kdy viděla. No dělám s ní divy, aby taková byla, ale mě musí přesvědčit.

Zdálo se mi, že jsem v cukrárně a vybírám si sladké velké větrníky s karamelovou polevou a pak ještě další nepojmenovatelné zákusky hodně velké a hodně sladké – typický sen cukrovkáře, který už sežral jediné dva sladké jogurty, které si na velkém týdenním nákupu koupil a teď slídí a nikde nic není. Chuť na sladké prospívá cyklamátem slazenými nápoji jako je kafe a čaj, piji cyklamátové šťávy do vody, kde se musí nalít alespoň čtvrtina hrnku, aby to nechutnalo jako voda, ale jako šťáva. Alberta vlastní výroba. Ten má ale k těm cukrovkářům našlápnuto na Zlatou korunu.

Konečně dnes! jsem objevila náhodně v šuplíku cedítko na čaj s přišmaženým kadidlem, tak jsem dosypala a jedeme dál. Cedítko čmoudí a voní, lépe řečeno kostelí, že tu není k vidění a já se tu procházím dýmem jak v bytě statného kuřáka, co si nikdy neotevře okno. Je to tak příjemně moje pečeť, že jsem spokojená. A sousedi ať si trhnou nohou. I když pochybuju, že by si přes ten panel něco našlo cestu.

Ještě tu čeká pár beden a pár pytlů na otevření. Kamarádka prohlásila:“A stejně to nemáš kam dát, tak to vyhoď.“ A já zjistila, že jsou to peřiny, kameny, ložní prádlo, nádobí a aukro s oblečením. Takže to opravdu nevyhodím. Past na mě byla ta, respektive udělala jsem si ji na sebe, že jsem natahala pytle z balkonu, abych přes ně musela skákat a tím dříve je zaklidila. No co byste mysleli? Donutilo mě to aktivitě? Ne. Skákám jak srnka přes pytle k lince a k posteli a pytle mi vůbec nevadí.

Ale jsem ve svém skoro obvyklém rozpoložení – slzím, protože mám kadidlo, slzím, protože už Kulíšek umřel, jsem na sebe nasraná že nedělám nic s pytlema a mám tu neumytý nádobí, jsem na sebe hrdá, že jsem konečně vybrala kočce záchod, i když tam skoro nic nebylo, protože se tady ještě nerozjedla a nerozpila, ale prakticky slzím z něžně alergické řasenky, to si musím přiznat.

Tak já jdu něco dělat. Hezkou neděli.

10 komentářů: „Odpolední spánek prospívá všem kočkám“

  1. Zvířátka, která odešla, se nedají nahradit jinými zvířátky. Pořád se stejným smutkem myslím na svoje úžasné pesy, které odešly už před moc lety, i na kočičku Pepíčka.

  2. My máme pytle "s mrtvolama" doteď v takovým strašidelným kumbálu za kuchyní (strašidelnej proto, že jedna jeho horní police vede neznámo kam přes příčku jakoby úplně ven z bytu. Možná se tam skrývají dezertéři ještě z druhý světový). A to jsme se stěhovali před rokem a půl:)

  3. Lucienne, Kulíšek bol Kulíšek a Mišitiger je Mišitiger. neporovnávaj. možno ti to pomôže prekonať smútok za kocúrikom.

  4. 2psice:Ano, u Kojota je kumbál z předsíně do kuchyně, úplně nahoře a taky je plnej mrtvol. Kdysi jsem odmítla dát na pytle provázky, aby se líp tahaly ven a teď toho upřímně lituju.2SV:Máš pravdu, nesmím porovnávat. A kamínky – no pětikilový šutr a dva menší – od Kojotových příbuzných z Itálie. Tak jsem ho teďka zvážila a hrubě jsem ho podcenila – je to žulový 15,3 kg těžký šutr. Uf. Dalo to zabrat.

  5. óó, šutr žulový 15 kilový?! 8 – ) skvelá vec pri sťahovaní 😉 ale žula je krásna, to zas jo.

Komentáře nejsou povoleny.