Jak jsem se odmítla stát nevěstou

„Dobrý den,“ vejdu na úřad práce.

„Ježiš, Vy jste pozdravila.“ Osloví mě muž kolem čtyřicítky, značně ošuntělý, o půl hlavy menší a snědé pleti s černými vlasy nakrátko ostříhanými.

„Normálně mě někdy lidi přehlížejí. To je moc dobře, že jste pozdravila.“

„Hmmm.“

„Chtějí po mně, abych si hledal práci. Tady ten papír mi dali. Vidíte? Jsem v důchodu a bolí mě záda a mám ještě obíhat podniky jeden po druhém.“

„Hmmm. Taky jsem ten papír ještě nikdy neviděla.“

„Víte, já mám přítelkyni v ústavu, máme se rádi, ale to je jen tak na popovídání a není to do života. A já bych chtěl žít šťastný život.“ Povídá. „Ještě se starám o jednu paní a to je moc těžký. Ale je to zase dobré pro manželství. Člověk si zvykne pomáhat, aby to ženská všechno nedělala sama.“

„Hmmm.“

„Jste tak krásná.“

„Hm.“ No dělám co umím, pomyslím si. Včera oblonďatěné vlasy z mé blond na superblond a čtvrthodinka s kosmetikou před zrcadlem dělá divy.

„Já jsem pro manželství připraven.“

„Hmm.“

„A jak dokážete naslouchat. To je moc dobře. Ta paní, o kterou se starám toho moc nenamluví, všechno abych odmluvil sám.“

„Hmmm.“

„Ale abyste si nemyslela, mám důchod, mám svých šest tisíc a bydlím u maminky. Ale chce to si najít práci, žejo. Nejít do manželství naholo.“

„Hm.“

„Vy jste tak krásně bílá.“ Okomentuje můj stav pokožky. „A ta postava!“ Vykřikne. „Já bych nikdy hubenou ženskou nechtěl.“

„Chmrmmm.“

„A to, že jste v šedivém mě strašně vzrušuje…“ Zalkne se u východových dveří.

„…“ Podívám se na jasně černé oblečení, ve kterém jsem oblečena.

„Tak se tady snad ještě někdy uvidíme.“ Povídá on a odchází.

„Hmmm.“

Asi jsem právě přišla o ženicha…

35 komentářů: „Jak jsem se odmítla stát nevěstou“

 1. No, známosti z úřadu práce nebudou podle mýho perspektivní, snad jen kdyby projevil zájem o svazek manželský nějaký šikovný státní úředník!!! Ale hned si ho neber, dělej drahoty,

 2. @zuzi: První mě napadlo: "Kde by se probůh vzal vysoký státní úředník na úřadu práce? Tam jsou jen neurotické vydřené podprůměrně placené úřednice!" Ale pak jsem si vzpomněl, že asi před dvěma roky jsem jel kolem a stály před ním zaparkované dvě černé Audi limuzíny, tak kdo ví…

 3. Kojot je mimo hru, zdá se, tak od něho oprosti své myšlenky a touhy, ať máš volné místo pro jiného. Ono se to řekne, ale hůř praktikuje. Jenže nic jiného nezbývá. S tímhle mám bohaté zkušenosti. Bohužel.

 4. Kojote, já myslím že úřad práce v Brně bude pěkně nafouklý kolos, určitě to pár chlapů má pod palcem, ty neurotický úřednice!

 5. Zuzi, víš, že jsem před deseti lety přestala kouřit? a to byla silná závislost. Nikdy jsem si nemyslela, že kdy přestanu, tak silná byla. S Kojotem je to to samé, akorát že to není závislost, ale láska. To se hůř odvyká. Je to mnohem těžší než přestat kouřit. A to se Mark Twain zkoušel přestat kouřit tisíckrát.Je to specifické porozumění, které s ním zažívám a to se jen tak nepotká. To by musel bejt chlap připravenej fakt pro mě. A takový štěstí já nečekám. Limuzíny s tím nemají co dělat, ač to zní dobře. Prachy nejsou všechno.

 6. Luc. omlouvám se, ale jestli je to láska jak píšeš, tak ho nech jít, dej mu volnost, sobě i jemu – to je láska. nevisící, nesvazující. Já vím o čem mluvím, ale nechci to tu pitvat veřejně. Uleví se Tobě i jemu. Ještě jednou se omlouvám, netuším co vy dva máte z a sebou, je mi potom houby, ale mluvím ze své zkušenosti.

 7. Jinak vidím a chápu, že to s chlapíkem na úřadu nezajiskřilo. 🙂

 8. Ale řekl, že jsi krásná – to se cení. A složil Ti komplimenty – to je fajn, pro Tvoji ženskost. To všechno se počítá – i kdyby ti to řekl nejošklivější muž na světě – ženu to pokaždé potěší a povzbudí. No, nemůžeš přece každý den potkávat svalnaté krásné charismatické muže v bílém tričku a šortkách – to by byla tak trochu nuda v Brně. 🙂

 9. Já Ti nevím, ale myslím, že Kojot nikdy neřekl, že jsem krásná, protože věděl, že bych se zasekla jak solný sloup a pak bych tak zůstala mnoho hodin. Já nejsem zrovna typická ženská na lichotky. Tak dobře si popovídat na různá témata a jemné dotyky. To na mě platí. Ale vybalit na mě, že jsem krásná… To by mě zabilo.Krásný charismatický muž zase neměl zájem a já nevím, jestli bych vůbec chtěla chodit s krásným charismatickým mužem. S charismatickým ano, ale krásným? Vždyť by byl samá ženská.Ohledně té volnosti – tu Kojot má, volnosti má tři pr. Je to jenom jeho věc, jak nakládá se svým životem -ale zajímám se. Nabízím malé pomoci. Chci mu nějak vrátit to, co neustále dává on mně. Důstojný vztah a důstojné nakládání se mnou. To je velmi vzácné. vážím si toho.S chlapíkem v úřadu to opravdu nezajiskřilo. Zaprvé nemůžu chodit s chlapem, no,.., takovým, jako je on. Naprosto asexuální. Nedbal na sebe. Kojot na sebe vždycky dbá – v mezích možností. Prostě mě bůbec nebral.

 10. Z vlastní zkušenosti musím říct, že přijít o chlapa, ať už chtěně, nebo nechtěně, je mnohem snazší, než přestat kouřit.

 11. A taky si myslím, že chlap, kterej veme kramle jakmile začnou být potíže, není zas taková vzácnost, to je spíš úplně běžný chlap, vzácný chlap zůstane.

 12. O b o u s t r a n n ě výhodné přátelství. U nás například pomoc se zvířaty, aktuálně u Kojota peru atd. atd. Je toho víc. :o)))

 13. Luc no já nevím, já svá přátelství na žádné výhody nepoměřuju, přátelé prostě člověku vyhoví, nebo výjdou vstříc, když je třeba.Pokud jde o konkrétní situaci, ( nemyslím tu přátelskou, ale tu partnerskou) hodnotila bych to na straně jedné příslovím"Lepší vrabec v hrsti…."a na straně duhé" Z nouze ctnost";o)

 14. To je teda mimořádně odporná podpásovka. Modono, Modono… Některé Tvoje žerty jsou opravdu na hraně.

 15. Žert to být neměl, ale rozhodně jsem to nemyslela jako podpásovku. Prostě přátelství chápu jako přátelství, chápu dokonce i přátelení se po rozvodu, ale věc o které bych řekla " oboustranně výhodné přátelství ?" to opravdu neznám.

 16. Měla jsem za svůj život pár přátel, ale pak nás rozdělil život. Oboustranně výhodné přátelství podle mě znamená, že jeden pro druhého dělá to, co ten druhý potřebuje, ale přitom to není zneužívání, ale pomoc. Po žádné své kamarádce toho nechci tolik jako po Kojotovi a sama se mu snažím pomoci jak umím. Taky je výhoda, že mi Kojot velmi dobře rozumí a dokáže myslet dopředu. To žádná moje kamarádka nedělá. Prostě je kamarádství a kamarádství.

Komentáře nejsou povoleny.