Meditace, kontemplace a komerční, zcela prostý, život

Tak tak, dolehla bída na kozáky a já se zamýšlím nad takovými prostými tématy, které jsou zážitkem většiny, ne-li všech z nás. No kdo z nás nečumí doblba… To je meditace. Kdo z nás nerozmýšlí nad různými tématy zahloubán… To je kontemplace. Aby to byla ta pravá kontemplace, má to být téma duchovní, to pro dodatek. Kontemplace o tom, jak to ta Bartošová vlastně má je ne úplně správné téma, chceme-li Kontemplovat.

No a potom je něco mezi meditací a kontemplací a to je meditace s hudbou. Není to můj výmysl, ale Ravena Argoniho, respektive ani jeho, i když se tím on ohání v kurzu Magie života, který už neseženete. Naposledy byl k mání za tuším čtvrt milionu korun českých, no já to měla levněji. Tedy, ne s ledajakou hudbou, ale s hudbou nám příjemnou. Není třeba kupovat meditační hudbu, stačí třeba Abba, Nightwish, Keks (můj poslední výkřik módy stažený z uloz.to obsahuje necelých 300 písní, co mi tu pějí každou noc až do rána), no prostě co je vám příjemné. Já mám třeba ráda heavy metal, ale jenom nějaký. Takže – jde to i u řezavých kytar a baskytar. Vytáhne mně to z běžných pocitů a jsem schopna být z Manowar ve vytržení až tak, že přejedu zastávku v tramvaji.

Problém u hudby je ten, že přemýšlíte-li nad tou hudbou, alespoň já mám takovou zkušenost, nepřemýšlíte nad něčím jiným. Možná jsem teď řekla kontroverzní větu, možná to máte úplně jinak, ale já když chci jít do chrámu boha (jakéhokoli) ve vnitřní cestě, tak prostě nemůžu poslouchat Manowar nebo Keks, nad kterými si teď ulítávám, protože si ulítávám na hudbě, která mě uvádí do vytržení a jenom v tom vytržení jsem schopna zůstat a už to nejde jít dál třeba k nějakému bohu. To mi jde jenom v tichu. A v tichu zase přichází jiné myšlenky a zkrotit je je někdy nad moje síly. Když už po dvacáté zastavujete stejnou myšlenku, abyste se cele odevzdal cestě k bohu, je to dost únavné a většinou to potom vzdám a jdu si pustit tu hudbu, která mi ty myšlenky z hlavy vyžene.

Tolik zhruba smršť myšlenek, ke kterým mne přivedl letmý pohled na obálku Zápisky Paula Bruntona na oné místnosti.

6 komentářů: „Meditace, kontemplace a komerční, zcela prostý, život“

  1. Nigtwish má niektoré veci pekné, ale Lucienne a heavy metal?! 8 – ) To som z toho dosť prekvapkaná. nojo, netreba robiť unáhlené závery 😉

  2. 2SV:Já defakto poslouchám Nighwish, Manowar a Moonspell. "Drahý Raven" – to je dobrý. No on taky bere dva litry za půl hodiny věštby z karet. Na druhou stranu – neznám nikoho lepšího a sama jsem byla několikrát v situaci, kdy – ačkoli sama aktivně vykládám Tarot – jsem šla radši za ním, přeci jenom mu už je přes šedesát a dělá to celý život. Když chci dobrou věštbu a ne jenom kecy, musím to zaplatit. Nojono.

  3. To je zvláštníani jsem netušil, kolikrát za den medituju a jda ulicemi, dokonce i kontempluju.Mirek-JonášII.

  4. 2JonasII:Zdravím Tě, parde ztracený! Při Tvých svatých činech si ještě uděláš čas na koukání do blba a přemýšlení o duchovních věcech? Všechna čest. No doufám, že se máš dobře, jsi takové sluníčko…

Komentáře nejsou povoleny.