Bude letos 21.12. konec světa? Nebo je letošek speciálním rokem pro duchovní růst?

Existují jakési duchovní spirály, které se v roce 2012 aktivují a jedinci s duchovními cíly nějak zvlášť hodně postoupí po „duchovním žebříčku“?

Moje odpověď je NE. Čistě z alibistického hlediska (protože si myslím, že si Kojot myslí to samé co já) jsem Kojotovi před chvilkou volala a jeho odpověď je stejná jako moje. Myslím, že se oba lišíme od myšlenek Osudu.cz, které jsou konkrétně ujeté. Tam prostě zveřejní všechno, byť by to bylo o duchovním praseti, co si každý večer klekne a medituje se zavřenýma očima o dvanáctinohém bohovi všech prasat. A kdyby jenom Osud.cz. I naše drbna Novinky.cz přišla se svým příspěvkem o horské vesnici Bugarach, která jediná přežije konec světa 21.12.2012.

Stejně jako Kojot si myslím, že je to prostě blbost, že šanci na duchovní vývoj jsme měli loni, máme letos a budeme ji mít i příští rok, stejně jako každý rok. Žádný rok není méněcenný, stejně jako lidé, kteří v té době žijí. Dalo by se říct, že každý máme přelomové roky někdy jindy a tak je to správné. Dohromady to tvoří jakousi housenku lidských osudů, které se rodí v hroznech, které se navzájem ovlivňují.

Teď tvoří zákazníky v hospodě ve vesnici Bugarach samí esoterici, holt aspoň někdo z toho má prospěch. Ovšem co mají ti esoterici v hlavě, to je mi záhadou. Já tedy nejsem příznivcem jakýchsi esoterických sezení a prodávání věcí nebo přímo páchání trestných činů ve sklonku konce civilizace. Známé to případy lidí sedících na kufru a čekajících na flotily Aštara Šerana, které je odvezou kamsi jinam. Veškerý majetek prodaný, kufr jako všechno, co mají – no začínat v padesáti s kufrem svršků  – to musí být tvrdé stejně jako duchovní zmatek. Přesto většina lidí stále věří v příchod Aštara Šerana a od svých duchovních praktik neupustila. Možná jen někteří prohlídli a Aštara Šerana už nečekají, stejně jako těch pár jedinců, co stále tvoří i po dvou ohlášených koncech světa tvrdé jádro Jehovistů.

Ono se možná zdá, že je kritizuji a přistupuji k nim jako k hloupým, jako kdybych já prozřela. Tak to není. Každý má svojí individuální duchovní cestu a i když se zdá, že je slepý k „naprosto zřejmým faktům“, tak si to prostě potřebuje vyzkoušet a získat zkušenosti. Není mi to proto k smíchu ani k pláči. Každý máme nějakou cestu.

Ovšem v konec světa nevěřím…

One thought on “Bude letos 21.12. konec světa? Nebo je letošek speciálním rokem pro duchovní růst?”

Komentáře nejsou povoleny.