Udupali potkánka k smrti

Kristova noho, to si říkají civilizovaní lidé, žijí v Brně a divoký potkan je dovede k takovému nepřátelskému aktu. Ty brďo.
Nejdříve na něj vybafl pes s náhubkem a začal se s ním prát. Prý hned šel na přeočkování A HLAVNĚ MU POTOM NIC  NEBYLO. Jdu do vývrtky.
Za nehumánní a kruté zabití kotěte, co předvádí naše mládež, je vyhubování, za stovky a tisíce mrtvých prasat, krav a dalšího dobytka je pomalu medaile za statečnost.
Divoká zvířata, pro měšťáka tak nebezpečná. Já čumim jak husa do flašky. Nejen, že jsem to paní nepochválila, ale ještě jsem jí vynadala. Jak jenom mohli nějakého tvora, který, jak znám potkany a i paní to řekla, že byl milý, ušlapat k smrti.
Stydím se za nás, nic horšího než my na téhle planetě neexistuje. Žádný zvíře nezabije pro zábavu. A i když kočky trápí myši, nakonec je to příroda, vidím to sama na své kočce, ta mi tady předevčírem rozebrala lišty u podlahy kvůli větší ploštici. Ploštici jsem osvobodila a dala na balkonové zábradlí a kočka měla po jídle a já jsem měla vyrvanou dvoumetrovou lištu i s kováním. Ale určitě to nedělá jako člověk – se vztekem a odporem. To jsem u kočky nikdy neviděla. Ona je spíš zvědavá, jako dítě.
Té paní jsem řekla, že to já jsem měla s manželem chovatelskou stanici potkanů a ona řekla, že to ví, ale že to byli ti laboratorní a ne tihle divocí. Kruci kde je rozdíl? Prdel to má stejnou, čumák taky a laboratorní potkan může mít úplně klidně barvu divokého.
Díkybohu je potkan nevyhubitelný… Já bych tomu jejímu manželovi dala ochutnat pohorek nebo černých vysokých bot, nejlépe od skinheadů, nebo podobných excentrických lidí, aby viděl, jak pro nic za nic, jenom pro výlučnost a předsudky, dostane na hubu nebo ho rovnou  ušlapou. To by fakt nezachápal, stejně jako to nechápalo to zvíře, které dokonce bylo mírné a milé, ale byl to prostě potkan, tak musel takhle blbě umřít. Chudáček. Někdy bych  fakt zabíjela…