Magie celosvětového hitu aneb po čem mé srdce toužilo a hlava se vznesla do oblak

Obrazně, pochopitelně. Nevím, jestli jsem, nebo nejsem zastáncem překvapení, natož pak masových akcí, ale tohle mě doslova dostalo.

Odehrál se krátký magický akt, jež jsem neřídila ani nevymyslela ani od nikoho neslyšela, natož pak, že bych o něm snila nebo doufala v „něco“ vyššího. Ale bylo to opravdu neuvěřitelné.

Četla jsem si v počítači Reflex, jež patří k mým každodenním zastavením mezi drbnami různého formátu. Nějaký Gangnam style, už mám přečtené vše důležité ostatní a pořád mám migrénu jako prase (proč, to je na jiný článek, nicméně, jedná se o magický a náboženský problém, který tělo situovalo do migrény a možná se o něm a magii sídliště v některém z příštích článků zastavím).

Takže Gangnam style. Málokdy si pouštím videa, spíš než málokdy velice zřídka, téměř vůbec. Nějak mě to zláká a video si pustím. V tu chvíli tady začne strašně řvát počítač nějakým technem, že málem ohluchnu, pak všechno utichne. Vakuum kolem hlavy a pak – úleva a pocit, že se vznáším. To už v normální hlasitosti začíná hrát  Gangnam style, což je chytlavá písnička s unikátním tanečkem chlapíka v černočerveném dresu s maskou (drsňák z X-manů), co ruší běžný den Jihokorejcům, jež jsou z něj paf.

Právě mi zmizela migréna.

Jak to zafungovalo – vůbec netuším. Každopádně ten strašný kravál už jsem znovu nikdy při otevření videa neslyšela.

Nicméně, „něco“ mě zachránilo. Vím, že bez popsání pozadí je to jenom půl magického aktu a vy si nemůžete domyslet, co to bylo, narozdíl ode mne, ale intuitivně cítím, že něco si mám nechat pro sebe.

Nechme tedy věc zahalenou tajemstvím…

Ještě odkaz na článek s písničkou včetně asi dvaceti cover verzí, především z Korey, ale protože naše hlavní město je Brno, tak i jedním videem z brněnského Náměstí svobody. Neuvěřitelné. Taková konkurence a my se neztratíme. Hraje od jednoho člověka do tisíce korejských spartakiádňanů, kteří v  hustém slejváku tančí před stejným počtem diváků ukrytých v zasklených tribunách. Prostě co Vietnamci! Cha! Korejce neporazí nic. Ani kdyby kroupy padaly. Obdivuhodné.

http://www.reflex.cz/clanek/lajk/48255/gangnam-silenstvi-pokracuje-je-na-case-abyste-se-tenhle-styl-naucili-taky.html