Lucie Bílá a čarodějnická svatba? Nereálné.

Lucie Bílá se včera vdala. Už potřetí. A tím si splnila přání, protože měla „čarodějnickou“ svatbu. Podle Blesku pár oddal „farář“ ve středověkém kostýmu (mnich) a nádavkem ve středověky laděné krčmě. Lucie Bílá ukázala prstýnek na stvrzení slibu.

Hm, šrotuje mi to pořád hlavou. Farář a čarodějnická svatba? Farář byl tedy ve středověkém kostýmu, to znamená, že byl v nějaké církvi, která má jiný oděv. Faráři jsou většinou myslím křesťané. Křesťanství bojuje proti čarodějnictví a magii odjakživa. A teď by se nějaký farář vzdal základu své víry a oddal Lucii Bílou a jejího snoubence v černých oděvech běžného vzhledu čarodějnicky? No to mi hlava nebere.

Nicméně, pokud to bylo předem domluveno a farář nebyl křesťan, ale jiného vyznání nepotírající čarodějnictví, například Unitář, tak by to šlo. Druhá možnost byla, že je to fake. V Praze jsou Unitáři dva, oba chlapi, pokud si pamatuju dobře, ale faráři se nenazývají. Je to opravdu záhada.

Neznám žádnou jinou církev, kde by se dalo akreditovaně čarodějnicky, tj. na míru, oddat, než Unitáře.

Ale podle Blesku a hospodského to bylo v rámci večera na míru, nechtěl se vyjadřovat víc (rádio Impuls) a papíry nikdo neukázal.

Domnívám se proto, že to byl fake a reálně Bílá oddaná není.

4 komentáře: „Lucie Bílá a čarodějnická svatba? Nereálné.“

 1. Blesk jako obvykle rychleji píše než ověřuje: http://www.lidovky.cz/lucie-bila-se-tajne-vdala-08o-/lide.asp?c=A121101_115654_lide_jkz
  Jinak slovo „čarodějnická“ použil také Blesk, taková svatba by klidně mohla legálně proběhnout a spíš by jí příslušelo slovo „středověká“. Na nic čarodějnického nebo okultního jsem tam nenarazil.
  Mnich s kněžským svěcením by je klidně mohl legálně a katolicky oddat, to není problém.
  V souvislosti s bulvárem mi jako mnohem zajímavější téma připadá toto:
  http://www.mediar.cz/misto-kde-se-v-bolestech-rodi-cesky-bulvar-ocima-redaktoru-casopisu-maxim/

 2. Tohle je tedy síla. Papežštější než papež. A já už nějakou dobu sleduji, že se o 100% zhoršila chybovost textu. V článku, který má třeba kolem 500 znaků bývá i 5 chyb. Ale v takovém pracovním prostředí se tomu už nedivím.

 3. Právo právoplatně oddávat má jen katolický kněz. Nebo, Bohu žel, nějakej bezejmennej jouda na radnici. B) je jen formální fraška, jakož i všechny ostatní varianty. Tečka.

  1. Nemaťte čtenáře, právo právoplatně oddávat dle naší legislativy mají, samozřejmě kromě pověřených úředníků, všichni duchovní k tomu oprávněných církví, tedy nikoli jen katolických.
   Co se týče církevní hodnosti, pak pokud vím může u katolíků (jak je tomu u jiných církví, jsem nezjišťoval) posvětit manželství i jáhen – docela mě překvapuje, že to nevíte.

Komentáře nejsou povoleny.