Bude se rušit 6000 akutních lůžek?

Včera vyšla zpráva, že nemocnice a pojišťovny mají problém se domluvit na rozpočtech a s tím spojeným počtem akutních lůžek. Pojišťovny tlačí na nemocnice, aby zrušili 6000 lůžek. Alarmující. Zvlášť nesmyslné je nabídnuté rušení lůžek v nemocnici ve Znojmě, která se teď za dvě miliardy opravuje. Gynekologické pavilony a dětská lůžka, o tom ani nemluvě.

Moje vlastní zkušenost – když jsem byla v Brně Bohunicích na těžké operaci a po čtrnácti dnech mě propustili domů a já se jim druhý den vrátila v opravdu ošklivém stavu, kdy jsem se z domova nechala odvézt sanitkou, protože jsem měla smrt na jazyku. Bylo mi tak zle, že jsem naprosto jistě počítala s tím, že mě přijmou. Skutečnost ovšem byla jiná.

Permanentně zvracející a s dalšími problémy mě nechali deset hodin na pojízdném kovovém lůžku a pak mě poslali sanitkou domů, že pro mě nemají lůžko ani na mém oddělení ani na chirurgii. Jednotlivá oddělení si myla ruce a obracela povinnost na toho druhého. A to jsem měla výrazně posunuté jaterní testy a na ultrazvuku objevili proč mi je tak zle. Vypadalo to na revizi – druhou operaci. A stejně mě museli poslat domů.

Takže rušení akutních lůžek – nesmysl. Už tenkrát neměli lůžko pro jeden těžký stav a teď by neměli lůžka pro ještě víc lidí.

Co víc k tomu říct…