Moje kočka vyrostla přes noc

Moje kočička Myšinka vyrostla přes noc asi o kilo a patnáct centimetrů na délku. Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem se dneska ráno na kočku pořádně podívala. Byla TAK velká.

Myslím si, že příčina tkví v tom, že si každodenně věnujeme spoustu pozornosti a já beru kočku jako součást domácnosti a právoplatného člena, se kterým si běžně povídám o všem možném, mazlíme se spolu dlouhé dekády minut, kdy je stočená do klubíčka v mém náručí nebo sedí na stole a tam tvoří bystu, nádhernou sochu kočičí elegance.

Rostla a já si toho vůbec nevšimla. Pořád jí říkám:“Ty moje koťátko,“ teprve za měsíc a den jí bude rok, pravidelně si spolu povídáme o potížích a změnách při prvním mrouskání, které ještě zdaleka nemá moje pubertální kočka za sebou. Prostě jsme tu jedna pro druhou. Dneska mi dokonce spala natažená na páteři, když jsem spala na boku. No prostě neuvěřitelné. Taky mě dneska záda nebolí, je zcela určitě pravda, že kočka přitahuje negativní energii a bolesti a ty mění v pozitivní apel. Mít tu psa, který je také senzitivní, budou se dobře doplňovat a já tu budu do 125 let, což je průměrný věk umírajícího zdravého seniora, který zruinoval první i druhý i třetí pilíř důchodové reformy, takže v kase nezbylo nic pro ty mladé a nadané pětašedesátníky a sedmdesátníky, kteří zdaleka věkem na důchodovou hranici nedosáhli. Ti si ještě pomakají…

Je obrovská. Pořád to bylo takové hubené nic, tak jsme změnily strategii stravování a kočka pořád lítala kolem dokola bytu, překonávala překážky v krádežích chleba, masa, tvarohu a jogurtů a tak posilovala svaly, až je z ní dokonalá kočka. Má právě kočičích 90-60-90.

Původně jsem ji chtěla okotit a nechat si jednu z jejích dcer nebo synů, ale po zvážení okolností koťat, tj. neustálé čůrání ne podlahu a problematickou hygienu včetně chybějící ohrádky a dalších věcí, jako je hodně kvalitního jídla každý den a Kojotových pět štěňat, která mu zdemolovala byt, takže to vyřešil chozením v pilinách a neustálém uklízením exkrementů, jsem od okotění upustila. Kojot nijak neovlivňoval moje rozhodnutí, ale myslím, že si oddechl, když jsem mu řekla konečné rozhodnutí.

Pořád toužím mít kocoura, nejlépe identického Kulíška, i když s ním mám poslední dobou téměř denní kontakt, takže mě nesužuje neustálý stesk, který jsem dosud měla. Kulíšek byl prostě neuvěřitelně roztomilá osobnost. Byl úžasný.Trvalo, než jsem si na Myšinku zvykla, ale teď jsem ráda, že ji mám a že je taková, jaká je. Mám ráda její společnost, ale nesnáším podlézání, což ona nedělá a přitom je milou společnicí. Neuvěřitelná kombinace, ale opravdu je to tak. Je pravda, že občas, když jsem byla hodně rozzlobená a ona se šla udobřovat nešťastným způsobem, kdy se mi zamotala mezi nohy a mňoukala tím svým hlasem, jak si povídáme, tak to odnesla, ale každý si musíme vyhradit své hranice a i kočka je musí respektovat.

Poslední silná slova jsem pronesla před nedávnem, kdy tu byla vlčačka Eliška a ona jen si na ní zvykla, tak jí začala provokovat z bezpečných zón, kam Eliška nemohla a Myška mohla přední tlapkou žďuchat do nožiček a zadku Elišky, ležící se mnou na posteli. Eliška je až na pár povahových znaků psí anděl, takže Myška zůstala celá a Eliška nešla nic oplácet. O to víc si Eliška hlídala jídlo, které jí Myšinka kradla z kastrůlku. No měla jsem tu veselo.

To, že je Myšinka magicky éterická bytost předvádí už od kotěte tím, že se vyhýbá zapáleným svíčkám a nikdy jsem večer ani v noci neměla s hořícími svíčkami kontra kočkou problém. Což je bezva. Můžu se na ni spolehnout.

Když si to tak v hlavě srovnám, tak tělo už má skoro hotové, zbývá nastartovat plodné dny mrouskáním a myslím si, že teď bude hlavním cílem vývoje mojí kočičky komunikace. Zkouším i tu telepatickou, moc mi to zatím nejde, myslím si, že kočka si prostě přichází a odchází kdy chce, nezávisle na mém vnitřním volání.

Moje kamarádka Adélka měla nebo má doma kočku, která věděla o tom, kdy se probudila a otevřela první oko. To jsem u Myšinky pozorovala, lépe řečeno nepozorovala, protože Myšinka je spáč po mně a i když vstanu, zařezává jako dudek. Vzbudí se až šramotem nebo tím, že odejdu do jiné místnosti, což jí vzbudí zaručeně. Hned mě chodí hledat.

A co vaše kočky?