Eliška po dohodě s Kojotem zůstává se mnou

Dneska jsem v klidu vstala v půl sedmé, došla s Eliškou ven, začala se učit nové věci do práce a v tom slyším takové docela známé zvuky z předsíně, kde se Eliška uvelebila. Myslela jsem si, že se tam drbe a nožičkou klepe do podlahy. To jsem si ovšem myslela špatně.

Když vylezla z předsíně, bylo z ní klubíčko neštěstí. Myslela jsem si, že prodělala další mrtvici, protože mi doslova umírala před očima. Levé ucho o 90% pokleslo, Eliška neustále klepala hlavou, jako by měla něco v uchu, vyrážela hlavou kousat zadní nohy, které se rovněž klepaly, seděla na zadku nohy natažené a celá byla nakřivo, no prostě hrůza. Myslela jsem, že to je jejích posledních pár hodin, protože nechci, aby tohle zažívala denodenně. K tomu ještě to zvracení… Byla jsem už domluvená s veterinářkou, že odpoledne přijdeme, ať to dopadne jakkoliv.

Během dopoledne si vyžádala ještě jednu dlouhou vycházku, teda ona spíš seděla a vnímala na místě. Vůbec domů nechtěla. Nechala jsem ji řídit si svůj den. Vzbudila jsem Kojota se špatnými zprávami a domluvila další postup. Když jsme vyrážely na veterinu na druhou stranu města, nechala jsem Elišku jít svým tempem bez vodítka a nečekaně šlapala statečně. Protože jsme musely šlapat dlouho (MHD je děsně daleko), Eliška se začala na vzduchu zase spravovat. Než jsme dojely na veterinu, Eliška vypadala docela normálně. Obrovský vzestup. Nechápala jsem to, až veterinářka řekla, že to zřejmě byl epileptický záchvat a záleží na tom, jak bude Eliška dál prospívat, záchvaty jsou různě časté a různě velké.

Nakonec jsme se s Kojotem dohodli, že moje páté patro s výtahem je pro Elišku rozhodně lepší, než Kojotovo čtvrté bez výtahu. Už den předtím jsem mu navrhovala, že si Elišku nechám, z jiných důvodů. Takže je u mě. Uvidíme, jestli bude brát ten fenobarbital nebo co to je na tu epilepsii.

Je to obtížné pro všechny zúčastněné…

2 komentáře: „Eliška po dohodě s Kojotem zůstává se mnou“

  1. Ajé 😦
    Ať to dobře dopadá! Podle toho, jakým způsobem to píšeš, Lucienne, to vyadá, že jsi obdivuhodná a zvládáš to a hezky s Eliškou spolupracujete!!
    Ta Eliška je neuvěřitelná, že se rychle zmátoří.

    1. Liško, nic nebylo horšího, než když vlez domácí do mého bytu a řekl:“Toho vlčáka tady nechci!“ Najednou tvůj tvrdě vybudovaný iluzorní domeče se zhroutí jako by byl z karet a ty přemýšlíš, kde jsi udělala ve výpočtech chybu…

Komentáře nejsou povoleny.