Mrznout neznamená promoknout a zmrznout

Tak tak. Pšík. Mrznutí je rozhodně lepší než zmrznutí. Pochopitelně s vodou, respektive s rozpuštěným sněhem, když je venku -4°C. Znáte to, vaše nohy mají 36,5°C… Suchý mráz je v pohodě, vydržím v poho půl hodinky mínus dvacet s Eliškou. Ale nesmí mi nohy prosněžit a následně rozmoknout a promrznout, byť desetiminutově.To jsem si rozhodně se sebou nedomluvila. Můžete si o mně mluvit jako o šílenci, ale za prvé nejsem sama, kdo chodí s holejma nohama v zimě, mnohé z především mužských osobností dávají své chlupaté duo na odiv celý rok.

Ale hlavně, až si budete přát, abych už dostala konečně ve svých letech rozum, řekněte si třikrát po sobě:“Je to suchý mráz a na šlapky má vždycky teplo ať už z třícentimetrového korku od pantoflí nebo jeho ekvivalentu v gumě (to když chci předstírat, že jsem normální a beru si naboso jakési polomokasíny). Tudíž mým ženským orgánům vůbec nic nechybí a je to zima cílená a záměrná, se zimou pracuji i duchovně, takže to má nějaký smysl.

Howgh!

Nezapomeňte na ozdravné pobyty v kryokomorách, za které si tvrdě platíte, je to taky suchý mráz a taky máte boty a jste tam podstatně dýl za léčivým účinkem, který následně vyháníte rotopedy a jinými posilovacími stroji. To já nedělám. Nejsem šílenec.

Pokud bychom chtěli měřit šílenost brněnských cyklistů, mezi které se tak trošilinku vtírám i já vlastněním horského kola, tak na dnešní zledovatělej a nad tím rozbředlej sníh vám nepomohou ani horská kola, zvlášť když se dva metry před světly kroutíte a jezdíte esíčka, abyste náhodou nemuseli sesednout a vedle jsou auta nebo tramvaj. Obzvláštními agenty na Darwinovu cenu (nejhloupější smrt) jsou cyklisti – silničáři. Ten centimetr gumy, kterým se dotýkají silnice, s tím se nezastaví skutečně nikde. I takové sebevrahy už jsem viděla. A mezi nima snad jedna, dvě holky.

Aby bylo jasno – miluju silnice a na nich kola silničky. Rychlost, walkman a teploty kolem dvacítky.

Tak snad jsem to vyjasnila.
Ano – mrznu na nohách.
Ano – je to řízený magický experiment.
Doufám, že je to teď už dovopravdicky jasný.

One thought on “Mrznout neznamená promoknout a zmrznout”

Komentáře nejsou povoleny.