Chvilka s haitským voodoo – Kalfou

Podle mých bádání si mě vyvolil Kalfou a to pro každodenní práci. Wow. To musím mít hodně zvláštní hlavu. Neříkám, že jsem bez zkušeností nebo že mám strach. Při práci s duchama jsem si už užila svoje. Spoustu jsem toho už zapomněla, ale někde to v té hlavě je a možná proto mě upřednostnil Kalfou. Je to asi tak, jako by vám řekli, že od teď jste generálním ředitelem firmy, o který jste doteď četli na internetu. V chytré knize o voudou se píše o tom, jak Kalfoua nevolat a jak ho odvolávat. Kalfoua nikdo normální nevolá. Připadám si jako katův pomocník. Ale co naplat, jednou jsem se už tu informaci dozvěděla a už to nelze vzít zpátky. Koneckonců je to obrovský skok v duchovní kariéře. Se divim, že se mi u toho skoku neroztrhl rozkrok. Asi jsem dostatečně pružná.

Každopádně to bude maso. Abych cele využila potenciálu Kalfoua, budu pracovat nejen sama na sobě a zřejmě tedy i na své specializaci, ale i na světové scéně, kdy budu tam přidávat, tam ubírat, také krajina bude mým klientem, jen budu o hodně silnější s Kalfouem za zády. A hlavně – budu hodně nebezpečná a moje mysl bude chodit v chaosu na pomezí řádu. Kalfou otevírá dveře do světa duchů. To pro mě není nic nového, to dokážu taky. Chodit mimo cesty je moje specializace odjakživa. Jo, asi si budeme s Kalfouem rozumět a uděláme spolu spoustu práce. I Kalfou potřebuje dobré slovo. Popravdě řečeno proto je asi tak vzteklej a agresivní, protože ho každý vyhání. Byla jsem kdysi odolná proti ohni a klidně strčila do ohně ruku na pár minut. Nestalo se vůbec nic. Ale jestli někdy Kalfou bude chtít, abych si vzala do ruky rudé železo, tak to asi budu protestovat, i když lidi posedlí Kalfouem takové věci dělají. No já takovou odvahu nemám. Zatím. Nikdy neříkej nikdy. Co vy víte, v co se změním po práci s Kalfouem.
Taky mě napadá, že díky práci s anděly a vyššími inteligencemi se mi bude hodit vyvážení v podobě destruktivní magie a cestách mimo cesty. Je třeba pěstovat obě cesty, jak tu bílou, tak tu černou.

Ale teď už přímo text z knihy Haitské voodoo od Kenaze Filana.

Kapitola 16. Kalfou

Když přijdeme na rozcestí, můžeme se rozhodnout, kterým směrem se dát… ale co se stane, když se rozhodneme sejít zcela z cesty a toulat se mimo? Jsou kouty, a jsou také prostory mezi těmi kouty. Jsou cesty, a jsou také neschůdné rozlohy mimo ně. Možná neschůdné, ale ne pusté. Když se tam vydáte, nebudete chodit sami.

Tady bych upozornila, že pusté prostory obývají většinou negativní bytosti, u slovanské magie jsou to definovaní „děsi“ a můžu potvrdit ze své praxe, že je to opravdu opravdu o život. Ale s pár děsama se i kamarádim, takže je to otázka štěstí a úhlu pohledu.

Existují příběhy o lidech, kteří v hluboké noci sešli z cesty. Někteří se vrátili šílení. Někteří se nevrátili vůbec. A ti, kdo se vrátili, byli… jiní. Odlišovali se držením těla, způsobem řeči, výrazem očí. Dalo by se říct, že viděli věci, které lidé vidět nemají.

… Kříž na Kalfouově vévé je ovinutý hady, kteří se plazí do prázdných prostor mezi rameny kříže. Kalfou je vládcem chaosu, který víří na pomezí řádu. Jako Lovecraftův Strážce prahu (Lurker in the Treshold, dosl. „Ten, kdo číhá na prahu.“) je i on pánem zakázaných a neznámých říší. Legba otevírá dveře, aby duchové mohli navštěvovat lidi. Kalfou otevírá dveře, aby lidé mohli vcházet do říše duchů.

Legba je spojován s léčivou, dobročinnou magiía zachováním. Kalfou je dáván do spojitosti se smrtí, hřbitovem a destruktivní magií. Pokud chcete provozovat magii za účelem destrukce nebo pokud chcete pracovat mimo rámec pravidel, běžte požádat Kalfoua. … Kalfou přichází jako mocný válečník. (Mocný válečník existuje i ve slovanské magii.) Stává se, že osoba posednutá Kalfouem polyká oheň nebo zachází s doruda rozžhaveným kovem. To demonstruje Kalfouovu sílu a vypovídá o jeho „ohnivé“ povaze. Je to silný, agresivní duch který rychle koná, ale také rychle trestá. Ti, kdo se na něj obracejí s ledabylostí nebo neopatrností, nebo mu neprokazují patřičnou úctu, poznají, jak strašný může jeho hněv být.

… Někde se změnilo jméno, někde se uctíval jako ďábel, na oltáři vidle, vědro krve a hořící síra, každopádně se zachovaly barvy červená a černá a kříže s liniemi, které vedly šikmo mezi světovými stranami.

Kaifou na Haiti

… Kalfou je v úzkém spojení s obávanými tajnými společnostmi na Haiti. Slouží mu také houngani a mamby asogwe. Mají výcvik a starosti, kterých je při kontaktu s tímto mocným pánem křižovatek zapotřebí. Mohou ho žádat o magickou pomoc za účelem dobrým i zlým: vědí, jak vcházet do říší stínů a vrátit se nezranění. Bokoři a sorciers (čarodějové), nezávislí praktikanti, kteří slouží lwa, se občas na Kalfoua obracejí, aby „konal jejich levou rukou“ – čili aby vytvořil zlou wangu. Většina však raději nechává Met Kalfoua na pokoji.

Práce s Kalfouem

Zde je popsáno, jak žádat Kalfoua, aby vzal své duchy zpátky. Nebudu uvádět jak přesně se to dělá. Kdo to potřebuje vědět, informace si najde. Já očekávám úplně jinou cestu, protože mě si Kalfou vyvolil. To nemůže říct nikdo, kdo ho volá z jakéhokoli vnitřního důvodu. A proto to zde uzavřu. Moje cesta se bude ubírat jinudy. A ne všude musí mí čtenáři být se mnou. Počítám s tím, že to bude i s mými zkušenosti nebezpečné. A proč uvádět do nebezpečí myšlenkami běžné mysli….