Moje další Ghede je Estelle Manuel z Vodoun Culture

Momentálně mi slouží tři Ghede a já pochopitelně jim. Přidala se k nim známá haitská kněžka voodoo Estelle Manuel, na jejíž počest a pochopitelně na počest voodou vznikly tyto stránky Estelle Manuel´s Vision of Vodoun Culture

Estelle Manuel zesnula v roce 2009  a trvalo možná pět, deset, sekund, než jsme se domluvily, ale ráda se stala mým Ghede. Mí Ghede jsou znatelně silnější.

Nevím už kdy přesně na to přišla řada, ale měla jsem kolem nohou postele nasypat sůl. Dnes jsem zapálila červenou svíci pro Bossoua.

2 komentáře: „Moje další Ghede je Estelle Manuel z Vodoun Culture“

  1. Tybrďo, takovéhle věci. Neumím si představit ani bordel, co padá z mokrého psa, natož tohle 🙂

    Teď s příchodem vánoc, tmy, slunovratu se víc obracím do duchovna – což u mne znamená snažit se být se sebou a dovolit si imaginární výpravu na jediné místo mimo tenhle svět, kam chodím – do podzemního lesa k pánu zvířat, takovému bohu v jelení kůži s parohy; asi je keltský (tu imaginaci jsem totiž kdysi četla v knize o Keltech), ale nejspíš i universálnější. Seznámil mě s dalším zvířetem. Můžu si s ním pokecat o vztazích, to se mi hodí.

    Napíšu o tom asi článek, radši, nebudu to tu už ucpávat svým detailním neumětelským stykem s duchy.

  2. Liško, moc mě těší, že u mě komentuješ! Tvoje informace jsou zajímavé. Například obdoba Tvého boha je třeba Pan nebo Veles ve slovanské magii. Rozhodně o tom napiš článek, ráda si ho přečtu. Dej sem pak link, ať si ho může přečíst kdykoli kdokoli.

Komentáře nejsou povoleny.