Silvestrovský ohňostroj za taktovky lwa Ogoua

Fotka oltáře je z doby před asi týdnem, takže oltář se od té doby změnil. Kojot má aktuálně můj foťák, takže jsem nemohla nic zvěčnit.

Lwa Ogou je oblíbený, drsný, chlapácký, miluje železo a ohnivé věci.

Zatím jsem mu zapálila svíci na jeho žádost jen jednou či dvakrát, vždy bleděmodrou obětní. Dnes si vyžádal žlutou. Ogou si řekl o speciální stojánek na svíci – růžový s kytičkami, polouzavřený dvojkónický, jak to říct – hrozně blbě se do toho usazuje obětní svíce, která má jeden centimetr v průměru a je vysoká dvacet centimetrů, když otvor je velký asi čtyři centimetry a dno je centimetrů deset dolů. Nicméně ho ctím, vybral si to, tak to tak má. Také nechtěl žádnou vůni ani kadidlo.

Druhý lwa pro dnešek je lwa Bossou. Také oblíbený lwa. Pro něj jsou typické červené svíce, ale u mě chtěl červenou jenom jednou a pak už jel jenom v černých a docela často, nejenom v pátek a v sobotu v noci, jak je u něj obvyklé. Asi nemusím chápat všechno, třeba je to jeden speciální Bossou, co to tak má, v rodinách je často několik druhů lwa, které se dělí o stejné první jméno. Také odmítl kadidlo.

Takže jsem se pustila do žluté svíce, opálila bordel kolem a svíci po delším zkoušení usadila. Jak jsem ji usadila, začaly z ní létat jiskry všude kolem, létaly asi pět až deset sekund. Mám velice kvalitní, drahé obětní svíce. Mám stokrát ozkoušené, že jsou z nejkvalitnějšího vosku, který po sobě nenechá vůbec nic, jen kousek knotu tam zbyde, pokud mi svíce nemá vyvolat nějaké poselství (koupila jsem jich tenkrát několik tisíc pro několik lidí). Ale že by se mi z takového vosku delší dobu po zapálení stala prskavka, to jsem tedy ještě nezažila.

Jo, že mi tu létají démonci, bytosti, zemřelí, bohové, různě se mi všichni zhmotňují, to už jsem zvyklá za ty léta praxe. Všude je to stejné. Je jedno kde jsem, Všichni, kdo mě chtějí vidět, mě vidí a když něco potřebují, tak se prostě zhmotní nebo tu létají nebo se stavějí na ucho… Můžete si domyslet, že tu nejsem sama.

Zvířata to dobře pozorují. Jenom škoda, že Eliška je tak bojavá. To jediné můžu všem bytostem vytknout. Rádi ji straší. Rádi straší kohokoli, kdo se strašit nechá. Jednou mi málem umřela v ruce strachy potkanka, kterou jsem právě chovala na zádech a hladila na bříšku. Vytřeštila pohled za moje rameno, oči jí vylezly z důlků a děsivě zakvičela a zmizela pod skříň nebo kam. Za něco takového bych dala bytosti doživotní zákaz vstupu ke zvířatům.

Také přidám perličku z osobního života, když už máme ten Silvestr – mám modré vlasy. Teď už jsou modré tóny skoro smyté, ale stále mám namodralé vlasy do půli zad. Vzniklo to úplně omylem. Mám už tak dlouhé vlasy, že mi prostě jedna barva nestačí, tak jsem koupila dvě. Už neměli druhou blonďatou, tak jsem vzala stříbrnou, že to smíchám a něco z toho bude. Dámy, kdo si koupí stříbrnou barvu z dolního regálu, co stojí asi 69 Kč, no, je to to nejlevnější, co na trhu je, a nevaruje vás modrá barva, kterou vytlačíte z tuby, tak po půlhodině působení vám vlasy opravdu zmodrají a vyblednou do stříbrna až časem. Já už chodím s modrými vlasy dobrých čtrnáct dní. No aspoň něčím ten Silvestr mohu oslavit. Jiní si berou paruky, já nemusím…

Tak, už mi padají víčka a i když na Kiss Hády opravdu skvěle hrají, jdu do hajan.

Tak to přežijte ve zdraví a myslete na to, že kolem vás je spousta zvířat, která si bordel nezaslouží.

9 komentářů: „Silvestrovský ohňostroj za taktovky lwa Ogoua“

 1. No já jsem zatím žádné změny nezaznamenala. Achabisko, jsi žid, uctíváš jiné bytosti než já, jsi proto lepší? Nejsi. To je jako bych řekla:“Doufám, že judaismus neublíží především Vaší duši.“ Rozumíš? Nepovyšuj se nade mne, protože náhodou teď pracuji s voodoo bytostmi. Stejně je to prašť jak uhoď. Slovanské bytosti, egyptské bytosti, židovské, křesťanské, muslimské bytosti, jedna věc převlečená do mnoha hávů.

  1. bs*d
   Souhlasím, je to jedno 🙂 . Mám to chápat tak, že mi vyhrožujete woodoo bytůstkami? Nezkoušel bych to, být na Vašem místě.
   Pozdravení a furt vejš.
   achabisko

 2. Zkuste si ještě jednou přečíst můj komentář. Říká se v něm, že je to prašť jak uhoď. Vaše reakce je jako kdybyste řekl, že při řečení faktu, že jste žid mi vyhrožujete židovskými bytostmi. Taky je to blbost. Prosím, čtěte mé komentáře pozorně a klidně víckrát. Pak nevypustíte takovou kravinu z pusy.

  Navíc zřejmě navíc projikujete svou představu voodoo do mého komentáře nebo textů. Už jsem na to upozorňovala, že obecná představa o voodoo je propichování figurek a je to kravina. Voodoo není o nic horší než judaismus, křesťanství, slovanská magie atd. Je to ucelený soubor představ o světě s vlastními bytostmi, které mohou konat jak dobré, tak „špatné“. Ale kdo ví, co je dobré a co špatné? Třeba právě ten, kdo na vás kydne hovno vás uchrání před nízkými teplotami a vy neumřete. Bylo to v jednom takovém podobenství. Hovna jsou teplá. Opět musím upozornit, že v případě hodnocení se musíme dostat nad dualitu, do jednoty a tam neexistuje dobré ani špatné. A my nevíme, co tam konkrétně je. Proto vy můžete alibisticky říkat, že každému podle jeho zásluh. Ale vy to hodnotit nebudete. Žádný člověk nebude. Je to proboha ve všech mýtech. Je moje srdce těžší než pírko?

  Navíc – kdybych měla pracovat s voodoo jako principiálně s figurkami a špendlíky, jak zde upozorňujete, měla bych pěkně oploštěné emoce. A to, že nemám „sklony ke zlu“, poznal i Kalfou, tedy haitský ďábelský lwa a tak odešel. A Vy mi po přečtení mých článků řeknete, že jdu na Vás s figurkama. Myslím, že jste ze sebe právě udělal blbce.

 3. Ale… Argumenty došly?

  Vyzuřila jsem se ráno při kompletním úklidu bytu, u psaní komentáře jsem byla naprosto klidná. 🙂

  Také zdravím

   1. Tak mi Kojot vysvětlil, že mi sem nechodíte psát bs*d naschvál, ale že to děláte všude. Můžete mi prosím vysvětlit, co to znamená? Totiž – zřejmě se každý chápeme jinak, než to myslí ten druhý.

    Jinak mi pochopitelně nedošlo, že odkaz na článek je odkaz na Váš vlastní článek.

    Tudíž se asi každý vidíme v jiném světle. Pokud píšete takové fundované články, tak už za sebou něco máte, takže OK. Možná by se hodilo napsat do kolonky WWW – odkaz na Vaše stránky. Pak bych zřejmě byla méně kritická, protože bych viděla, že i Vy v potu tváře dřete své články, jako každý jiný.

    Takže pokud jsem se Vás dotkla, omlouvám se.

Komentáře nejsou povoleny.