Novoroční předsevzetí

Podle mě jsou novoroční předsevzetí dětská nemoc. Jarek Nohavica řekl, že jsou pro slabochy. Zřejmě taky přestal pít mimo první leden. Já, pokud si špatně pamatuji, jsem přestala kouřit někdy šestadvacátého až osmadvacátého ledna před asi deseti, jedenácti, devíti lety. Nepamatuji si to. A nebylo to předsevzetí. Jako dítě a dospívající jsem měla spoustu přání, která jsem nikdy nesplnila.

Jako příklad klubajícího se novoročního předsevzetí by se snad dalo považovat prosincové hloubání (celoprosincové) nad tím, že pokud chci mít přehled o svých schůzkách, tak si musím koupit diář či kalendář v sezoně. Takový diář v červnu, to je láce, co? Jo, taky mně to vždycky zláká, řeknu si, k jakému účelu to budu používat a pak prd. Můžete si představit  tucet důvodů, proč mít tři diáře různých rozměrů a tlouštky. Magický deník – blog je lepší, rychlejší a ani po letech se nic neztratí, Deník vizí – stejně jsou to věci ode dna ke dni, v podstatě jsou moje vize pomoc v tu danou chvíli a spíš než kreslení si vezmu ten základ, ten splním daný den a do nového dne s čistou hlavou, mestruační kalendář – vsadím se, že ani jeden chlap, co si tenhle blog přečte, neví, co takový správný menstruační kalendář obsahuje. Je to hafo údajú, který, pokud bych svěřila papíru, tak bych měla oprávněné námitky, že diář ztratím a nějaký puberťák si ho pak bude pod mými údaji honit. Proto jsem to v životě neudělala a ani to nikdy neudělám. Kristova noho, snad nebudu mít někdy za partnera křesťana, který mě bude nutit si každý den v šest ráno měřit vaginální teplotu. To bych asi nedala. Ale spousta křesťanských párů to tak dělá. Ne! Nikdy!

Můj exex nejenom, že byl v těchto věcech naprostý ignorant, ale kolem něj byla ještě banda idiotů, takže když přišli náhodou v mých zásuvkách (co tam měli co dělat?) můj diář, tak si ho celý skupinově prohlídli a zhodnotili. Diář pak pohodili jak použitý kondom na stolek, aby byl pěkně vidět, až přijdu domů. No potupa. Hahaha, to jsme se pobavili. No, až na mně.

Nicméně dnes jsem diář zakoupila. Trvalo mi to asi hodinu, než jsem diář vybrala z těch desítek nabídnutých. Měla jsem vysoké požadavky, které splňoval v podstatě jenom jeden diář a jeden kalendář. Loni jsem neměla diář a od asi června měla kalendář, ale byl tak pomalovaný od výrobce, že byl nepřehledný. Pak jsem si v dobré vůli pořídila asi dva diáře a svá data měla jenom v kalendáři a na těch kartičkách, co dávají u doktora. Chaos. Letos jsem to ve finále vzala kyvadlem po té hodině chození po obchodu a vyhrál to – diář. Kalendář mít nebudu. No a skončila jsem u diáře, co jsem ho před lety opustila, abych se k němu zase pokorně vrátila. Nechápu, proč od sebe úspěšné diáře neopisují. Vždyť pokud mám diář A5 a i menší, ale tlustší, tak se do něj přeci může kromě úplňku a novoluní vejít i každodenní minuty, kdy vychází a zapadá měsíc a slunce. Pak svátky, nějaké stránky na poznámky, půlhodinové rozdělení políček, záložky. Prosté, přehledné. A přesto v žádném diáři až na jeden a jeden kalendář taková data nenajdete. Pokud děláte kupříkladu uctívání slunce, tak taková data potřebujete. O měsíci ani nemluvě.

A tak jsem opět skončila u Lunárního diáře Krásné paní. Letos ve vkusně růžové, horší barvu vymyslet nemohli. Po tmavě zeleném a tmavě modrém růžová. Jasně pink. Ach bože, jak musíme vždycky u něčeho dělat kompromisy. Přece jsme dvacet let po revoluci aLunární diářpořád jedeme pro lidi, co je zajímá jen sluneční znamení a úplněk a novoluní. To je ve všech kalendářích, K čemu mi je sluneční znamení? Je to naprd.

Chlapi, víte vůbec, co můžete všechno z takového diáře vyčíst? Víte, že si vás tam ženská klidně poznamená kdy a kolikrát se s vámi milovala? To jenom pro začátek. Nedivím se, že si spousta žen kalendáře kóduje. Taková vzácná data je třeba hlídat. A když si vzpomenu na dobu s idioty, tak se vůbec, ale vůbec nedivím…

2 komentáře: „Novoroční předsevzetí“

  1. To jsem netušila, že se o menstruaci něco zaznamenává – já si jen v kalendáři zakroužkuju 1.den menstruace, abych věděla, kdy čekat tu další, a to je všechno.
    A hodně ženských bere hormonální antikoncepci – ty si nemusejí kroužkovat nic, protože jim to odpočítává platíčko pilulí. Nebo že by si něco zapisovaly – jak se necítí v souladu se svým ženstvím třeba, když si ho nahánějí práškama a manipulují s dny 🙂

  2. Správně vedený menstruační kalendář 🙂 Liško, obsahuje:
    Všechny dny, kdy byla menstruace a v jaké síle jsi krvácela a kdy, na to tam máš vybarvovací políčka. Do těch se pochopitelně zaznamenává i výtok a špinění. Dále každodenní váha, rozbor hlenu poševního sekretu pro určení plodných a neplodných dní, případně nemoci, Potom kdy, jak a kolikrát ses s kým daný den milovala, myslí se přitom i na jiné partnery – dobré k určení otcovství při početí dítěte, Vaginální teplota (měří se v šest ráno každý den) a to je snad myslím všechno. Do toho se ti musí vejít upozornění na antibiotika, od kdy do kdys je brala, hormonální antikoncepce – ta by snad měla cyklus upravovat, ale mnohdy po ní roste váha nebo je bolestivá menstruace, ano, i bolest tam vlastně udáváš. Jak říkám, je toho hafo. Já si to pamatuju jenom proto, že v čekárně u doktora není co číst a za ta léta už mi prošly rukama desítky různých takových kalendáříčků.

Komentáře nejsou povoleny.