Jsem zodpovědná i za smrt vašeho psa?

Dnes jsem měla několikrát dlouhý rozhovor se sousedkou, co si dává židli před dveře, aby jí jejího speciálního pudlíka nesežrala Eliška. Eliška pudlíka ignoruje, pudlík se může uštěkat jak je agresivní. Doráží na Elišku jak gladiátor, jak s červeným hadrem u dršky.

Dnes jsem také byla obviněna z úmyslného provokování pudlíka, protože ho museli vzít na rentgen a má špatné srdíčko. A je to moje vina. Mám velkého psa a všichni malí psi štěkají na psy velké, bylo jejich obvinění. A také luxuji. A to i na chodbě. A pes si myslí, že jde můj pes ven a proto štěká. Říkám, že já luxovat musím každý den, protože mám psa, který líná. Ještě abych tady neuklízela kvůli krávě odvedle.

Další můj prohřešek je, že furt odmykám a zamykám, před luxováním i po luxování, když přijdu, když odejdu, na ráno i na noc. No a co? Zamykat je přece normální. Já za ten byt zodpovídám, proto ho zamykám. Nehledě na to, že Eliška umí zacházet s klikami, takže by dveře hravě otevřela. Pak by byl otevřený byt a kočka a pes po baráku. To sousedku nezajímalo.

Ale moje Eliška může za všechno a já taky. Zamykám a luxuji a mám velkého psa. Všichni psi v baráku štěkají. Ale já jí to jednou nandám. Řeknu jí, že je mi úplně fuk, jestli její pes zdechne nebo ne a kdy. Každý máme svoje hodiny odpočítaný. Já si taky nemyslím, že tady Eliška bude věčně, ale zaplaťpánbůh je jí pudlík u zadku. Dneska jsem jí navrhla sázku, který pes umře dřív. Nějak to nepřijala.  Jo paninko, až vám umře padesát milovaných zvířat, budete to brát jinak. Mimochodem, včera zemřel další potkánek. Jistě, že je mi to líto. A až umře Eliška, taky mi to bude líto. Kulíšek musel odejít ani mu nebyl rok. Dodnes s tím nejsem smířená a je mi to líto. Ale rozhodně si neříkám, že za to můžu já. Protože nemůžu.

A za jejího nerváka pudlíka nemůžu stejně jako za dnešní počasí. To je den…

Tak co? Taky mě chcete obvinit z provokace vašeho psa? Třeba psaním blogu? 🙂