Víra ze sýra

Víra ze sýra aneb jak vidí svět ateisté.

Jsem věřící člověk. V co věřím, je přehledně a dlouze popsané na těchto stránkách, které už začínám psát osmým rokem. Pro mě je to prosté a přehledné. V první řadě je to víra. Víra v to, že něco funguje na duševní a duchovní bázi. Je vcelku jedno co, protože funguje všechno, v co člověk věří. Kdybych věřila v láhev od mléka, uvidíte, že by se děly věci. To, co umí láhev od mléka, neumí nikdo jiný líp 🙂 Samozřejmě je to podpořené meditacemi, modlitbami, úlitbami a obětinami, jako každá pravá víra. Každý něco dá a něco dostane. Důležité je, že víra se musí zažít. Jak někdo nezažije víru, je na tomto poli naprosto odkecán, neboť si vůbec nedokáže představit, co se pod pojmem víra skrývá.

Já jsem dnes byla konfrontována s ateistou. Ateistovi jsem vysvětlila, jak funguje moje víra, na kouření. Nekouřím už deset let a je to díky víře. Než jsem přišla na ten fígl, bylo to dost drsné, ale nakonec jsem horu zdolala. Víra byla v tom, že jsem se duševně od sebe odpoutala, duchovně začala padat na záda do tmy a padala a padala a padala, až jsem se zastavila. Víra byla v tom, že mě můj Bůh od pádu zachrání, zachrání od nárazu, no a s tím se sfoukne i to kouření, protože když bezhlavě padáte, tak ani nepřijde myšlenka na cigaretu. Je to jednoduché a zároveň je to velice zapeklité. Jak říkám, je to víra.

A ateista na to řekl:“No tak to jste vlastně uvolnila svaly, jako by vám je uvolnila cigareta.“

No já myslela, že padnu. Tak ona to byla relaxace. Aha. No, teď mi to už asi fungovat nebude, když to mám racionálně vysvětlené od osoby znalé oboru. Je to jak magie, jak to začnete rozebírat, přestane to fungovat.

Abych řekla pravdu, je mi to docela líto. Je mi líto ztraceného fíglu a chápu, proč lidé nechtějí o svých věcech ohledně víry mluvit. I já jsem dnes ztratila iluzi, že lze předat myšlenku dál. Nelze. Proč vlastně píšu tento blog? Proč se namáhám? Pro sebe? Vždyť mě žene víra, že někomu se cosi osvětlí, že přijde aha efekt. No, asi nepřijde.

A to je mi líto.

2 komentáře: „Víra ze sýra“

  1. Svět je pro každého takový, jaký se mu jeví. Myslím, že to od něj bylo necitlivé, ale v zásadě lze říci, že ze svého úhlu pohledu měl pravdu – a ty máš pravdu zase z toho svého úhlu pohledu (je jen jedna pravda, ale je nahlížena z různých stran, slon a slepci atd.). Nenech si brát svůj úhel pohledu nějakou „autoritou“ a samozřejmě mu nevnucuj ten svůj.

  2. Ano, máš samozřejmě pravdu. Ale vyslovené slovo je vyslovené slovo, které nejde vzít zpátky. Proto se slova musí vážit dobře, než jich použijeme. A sere mě, že on je použil PROTI mě. Vzal mi víru. Jasně, že se z toho vzpamatuju, ale dneska mám štěstí na samý blbce.

    Aspoň, že jsem mohla odvolit bez chyby… Jsem zaplaťpánbůh průměrný blbec, který ví, kam hodit obálku s razítkem. Pochopila jsem proces jako dalších 66% naší volící republiky. Ty neplatný hlasy nechápu. To tam házeli obálky bez volebního lístku? To mi nikdy nebylo jasný.

    Každopádně až Eliška umře, tak řeknu sousedce, že ji její pes uštěkal k smrti. A až umře sousedovic pes, řeknu, že byl prostě nervák a nemůže za to moje Eliška nýbrž on sám. Sama jsem taky nervák, štěkám si tu na blogu jako pes 🙂

Komentáře nejsou povoleny.