Moje dosavadní zkušenosti s voodoo

Zatím žádný praktický přínos nevidím, jenom nabíjím svíčkami. Beru to kyvadlem, takže nejdříve se ptám,  jestli vůbec mám dělat rituál. Je to velmi důležitá otázka, protože večer, kdy se dostávám k oltáři, si bohové a bytosti sami řeknou, jestli na to mám nebo ne. Domluva byla, že nepůjdou za moje hranice a když jsem už moc unavená, tak mi vyjde, že rituál dělat nemám. Je to velmi užitečná otázka. Akorát si někdy myslím, že na to mám, ale oni usoudí, že nemám a nic se nekoná. Proto nevím, jestli bych to zvládla rozhodnout čistě duševně, když se někdy v odhadu tak minu.

Další otázkou je použití kadidla. Mnozí bohové nebo bytosti si kadidlo nepřejí. Možná to je tím, že kadidlem se kromě rituálů také vykuřuje a vyhánějí se bytosti. Takže jak jsem byla zvyklá pálit kadidlo od nevidím do nevidím, tak mám utrum. A druhá důležitá věc, kterou jsem se musela naučit ohledně kadidla bylo používané množství. Já jsem byla zvyklá tam hrknout tak do tří prstů, což vonělo několik hodin. Teď? Chá… pár zrníček, tak na deset minut vůně, protože po rituálu musím svíčku zhasnout a zbylé kadidlo vysypat do koše. Duchové odmítají použité kadidlo, takže kadidelnici pravidelně čistím a opravdu používám minimum kadidla. Je to prostě jiný princip, na kterém duchové pracují. Dříve sem chodil kdo chtěl jak chtěl a našel tu vždycky kadidlo, ale teď je to opravdu omezené na těch deset minut rituálu. Takže s kadidlem pozor.

Pak se ptám nad každým sektorem, kdo chce svíčky a kolik. Přání je vždy pod svícnem, který si daná bytost vybrala, no prostě všechno je na klíč. Nejvíce aktivní je Ogou a moje bytosti z míst, kde jsem se starala o krajinu. No a pak také Kalfou, který se nějak vrátil. Bytosti, které se nejméně zajímají o možnost svíček jsou Ghede a potom Gran Bwa. Ghede jsou stabilně tři, dva čeští muži a Estelle Manuel. Pár dní tu byl také nějaký muž, který byl z Haiti a chtěl mojí iniciaci. Když jsem se radila s Kojotem, vyšlo mi, že to až taková sranda nebude. Musela bych na Haiti nebo do New Orleans, no prostě je to nad moje finanční i časové možnosti. Zasvěcení trvá několik let.

Jinak práci s voodoo bytostmi doprovází povětšinou jasnovidná upozornění na další možnosti a taktické chyby, kterých se pravděpodobně dopouštím. Rozkódovaní těchto „videí“ mi většinou trvá několik dní, mezitím přijdou další videa, no je to pěkný mumraj.

Voodoo bytosti mají přehled o bytě, jaký ani já nemám. Jednou mi vyšlo, že mám pálit Ikea zelenou tlustou svíčku a to venku a ne vevnitř. Jenomže venku je beton (na balkoně) a z toho se vosk sundavá dost blbě. Nakonec jsem se dostala k tomu, že mám za balkonovými dveřmi schod, který je z dlaždiček. No a tam se měla umístit svíčka. Popravdě, nevěřila jsem, že svíčka nezhasne. Schválně, zkuste si to, dát ven svíčku, která hoří několik hodin a není nijak chráněná. Zhasne. Moje svíčka nezhasla. Zázrak. Nechápu, jak se jim to povedlo, udržet svíčku hořet.

Ale zatím, jak říkám, žádné praktické výsledky to nepřineslo. Také jsem chtěla dost speciální věc, takže se nedivím, že zatím nic nevyšlo.

That’s all folks, for now.