Počasí

Výstraha meteorologů na silné mrazy platí do dnešní 10. hodiny, pak se začne počasí měnit. Od severozápadu by se měl podle předpovědi začít sypat sníh, místy se ale bude měnit na mrznoucí déšť a může se tvořit ledovka.

Ano, čím víc toho o počasí vím, tím víc věřím v předpovědi počasí. No ono to je asi tak – podívala jsem se na radar (ČR+SR), nic tam nebylo, tak jaképak deště nebo vítr – tak asi před deseti lety. Kecaj. Další týden pršelo a byl vichr. Když se mi to stalo asi po sté, kdy jsem si předpověď vyložila po svém, tak jsem začala brát pomalu počasí vážně. Sice se mnohdy netrefí, ale když se trefí v 90%, tak se trefí hodně. Ono jih Moravy není jenom Brno, ale taky Znojmo, Vyškov a tak dále. A když řeknou, že na jihu Moravy bude sněžit a v Brně ani nekápne, tak třeba padají trakaře u Znojma, jak se často dozvídám v našem regionálním rádiu Kiss Hády. Bohužel mi odešly sluchátka, takže mám po poslouchání venku. Musím si vymyslet, jak si krátit čas. Hmmm.

Dříve jsem se modlila, mohla bych to znovu zavést. Když já si nic nepamatuju. Slovanskou magii dělám s různými přestávkami čtyři roky asi tak… no a pořád si to všechno musím odříkávat z kartiček 🙂  Já jsem prostě ztracenej případ. To Kojot se umí výrazně líp učit a jen tak mezi řečí mi řekl, že tu á čtyřku, kde měl napsaná ta zaklínadla pro bohy hoodoo, se měl naučit nazpaměť, tak se jí naučil. Jen tak.

Já se mít naučit, ještě k tomu své texty, tak asi dříve zešedivím. Nicméně na funkčnost adorací to nemá vliv, jenom u toho nesmím sedět, ale musím se řídit podle kartičky a vzpřímeně stát a usilovně si představovat své sluneční fantazie. Pak to funguje, i když třeba neřeknu slova přesně. Důležitá je hlavologie a otevřít srdce, to ještě musím trénovat. Není to jenom o rukách a nohách, jak jsem psala minule.

Od severozápadu opravdu začalo sněžit a venku je ledovka už pár dní, opravdu radši a z funkčních důvodů, chodím po silnici. I když k tomu mám i jiný důvod. No, doufám, že mě přeci jenom nikdo nezabije schválně, protože tudyvší silnice jsou posypané bordelem a  vůbec nekloužou. To už by musel být fakt magor. No co, jediné, o co byste přišli, je těch pár fotek zvířat a trochu textu.

Nicméně dobrá zpráva je, že má být příští týden až dvanáct stupňů. No jsem zvědavá v čem budu chodit. Ale když to hlásili… Možná měli i pravdu