Jak to vlastně mohlo být se skopnutím fanouška z podia

Jednoduché zamyšlení poloslepé mezi obrýlenými.

Jdu na koncert, který pořádám, minimálně s pětihodinovým předstihem. Jsem Američan a v mojí zemi existují kontaktní čočky. To koneckonců i v tom uprděném Česku nebo kde to mám dneska hrát.

Koncert, to je miliarda kabelů vedoucích všude. Nebudu zastírat, jako Lucienne, jsem chodila léta s klukem, co měl kapelu a vyhrával si kde to šlo. Kabelů je prostě na koncertě spousta.

OK, udělám první zkoušky zvuku, obrazu a tak dále. Všechno je fajn. Pak hodím brýle do kouta a jdu se odvázat… Vidím jen siluety.

Ne. Tak to být opravdu nemohlo.

Chápu, že mohla být špatná bezpečná délka lidí od podia, že lidi prostě vytlačili davově zábrany, které se do sebe zkroutily a pak byla cesta na podium volná, ať bezpečnost dělala cokoliv. To chápu. Stane se. Dav má vlastní zákony chování.

Jako Američan zastřu, že jsem měl kontaktní čočky, pokud nejsem opravdu debil, který si chce nabít dršku na vlastním pódiu. Fanoušci lezli na podium, tak jsem je z něho skopával. I to chápu. Pád z pódia metr padesát obvykle není životu nebezpečný.

Mělo to všechno skončit dobře, jako všechny koncerty. Bohužel pro šíleného fanouška to skončilo smrtí. Nepochybuji, že byl v alkoholovém a drogovém rauši, protože neslyšel. Možná žil fantazii, jak bude s Američanem hrát vedle něj. Je to jenom domněnka.

Nalískat by měla dostat bezpečnstní služba, že nezatarasila zábrany aspoň dvakrát a selhala v tom, že se někdo dostal za ně.

Nevěřím, že neměl kontaktní čočky, také totiž vidím stíny bez brýlí. Nevdím ani na deset centimetrů. Musel mít, už kvůli technickému zázemí koncertu, kontaktní čočky.

A jinak bych to nepočítala jako vraždu, ale jako nehodu. Ani ne zabití z nedbalosti. Prostě nehodu. První, kdo by se měl kát není zpěvák, ale bezpečnostní služba a tu nikde v článcích nevidím. Ta by měla přijít o licenci nebo platit rodině fanouška veké odškodné.

Ale zpěvák za to nemůže, ten se jenom bránil svým způsobem.