Jetovprdeli s.r.o.

Schválně, kolik z vás už se s touhle firmou setkalo? Určitě všichni jste někdy byli najmuti touto fimou na neznámo dlouhou dobu. Dělá mi problém se tak nepředstavovat do telefonu.

Naštěstí mám jednu pracovní nabídku. Jednu, jedinou.

Pejsce teď vařím jídýlka, mám tu rozsvícené svíčky, prádlo, co dosychá, neboť jsem prala v ruce a je tu taková domácí pohoda. Mluvila jsem asi hodinu s modrou linkou, takže už je mi líp, než na umření. Právě jsem si uvědomila, že jsem si od Kojota donesla švihadlo, takže provaz by byl. Kojot se zašklebil, když si mě představil, jak skáču přes švihadlo, já jsem to doma zkusila a nejenom, že mi komicky skákaly prsa až to bolelo, ale ani jsem ty reflexy na švihadlo neměla.

Našla jsem předevčírem tabuli, jedna strana bílá, druhá černá, pod a mezi nimi prostorná krabička na písátka a cedule se dá postavit do A. Je skvělá. Hned jsem si na ni začala psát životní cíle. Skončila jsem u čtyřky. Chtěla bych být James Bond. Na všechno s nadhledem, padající s letadlem si kontroluje uvázání kravaty, po rvačce pod ledem přijde jako by se nic nestalo. To by se mi líbilo.

Na modré lince jsme zhodnotili životní záchytné aktuální body – tak vedou zvířata. Dobrý fígl mi poradila slečna pro běhání – prsa si ovázat obinadlem, takže nebudou skákat. Moje velikost pět a běhání… Kristova noho. To bych si vyrazila oko. Ale s obinadlem prý ne.

Teče mi čím dál více mléka z prsou. Už je to takový trapný. Asi se stavím na endokrinologii a začnu na to brát prášky. Minule jsem to asi po roce zazdila, ale teď už jsem jak mladá matka. Dostříknu asi metr a půl od sebe. A pořád a pořád to není vyprázdněné. Už to ani nedělám, možná proto mě bolí prsa. Nejsem těhotná a nemám dítě, to pro rejpaly.

Taky chci studovat cizí jazyky, zlepšit si angličtinu a rozběhat němčinu. Dneska s angličtinou je každý. Ale chtějí dva i tři jazyky a to i bizarní. Dánština a švédština, maďarština, estonština…. Kristova noho, jak k těmhle jazykům Čech přijde. To snad chcou cizince.

No nic. Jdu si lehnout. Kadidlo se valí místností a já ani nechci vědět, co mají v záměru mé bytosti a bohové. Jsem královna nebo pindík. Po pravdě řečeno mě to nezajímá. Je mi to jedno.

5 komentářů: „Jetovprdeli s.r.o.“

 1. Milá Lucienne, rozumím tomu tak, že jste bez práce?! Držím palce, abyste tu nabídku, o které mluvíte, chytla. Rada na ovázání prsou může mít dva dopady: ztrátu mléka i to zpevnění. Přidala bych „ženské kliky“ na zpevnění svalstva a cílenou námahu, která má stavící účinek taky. Málo kmínu ve stravě. Máte rozhozené naprosto všechno, ale jistě to zvládnete.

  1. Rozumíte tomu naprosto přesně. Ovšem z každé strany mám jiné informace – jednou je to dělník, který potřebuje mé místo, ale oficiálně je to nespokojenost zaměstnavatele. Nikdo se mnou nikdy o ničem nemluvil, že dělám něco špatně. Za svou prací si stojím, dělala jsem vše na sto procent, proto to prostě nemůže být pravda. Je to prostě podraz, ten dělník chtěl mé místo, tak to zdůvodnili. Sprosťárna. Ale po tomhle extempore si nedělám hlavu.

   Dnes jsem se stavila na objednání ohledně té galaktorey, a nějak to snad půjde. Tu mám tak dlouho, že si ani nepamatuju, kdy jsem ji neměla. Ale taky jsem podstoupila několik druhů hormonálních léčeb a navíc beru prášky, které tohle vyvolávají… Je to taková malá bezvýchodná situace.

   1. celkem nedávno jsem potkala v nálevně manžela Grafomanské Kolegyně. Byl nalitý a byl sdílný víc, než jsem potřebovala. Dozvěděla jsem se, že od chvíle, kdy jsem odmítla dělat o hodinu delší směnu (5:30 – 20:00 plus neplacené něco málo před a minimálně půlhodina po, samo že to celé jednočlenné, bez bezpečnostní přestávky, s plnou hmotnou zodpovědností, přejímkou zboží, přeceňování, úklid venkovních i vnitřních prostor … vše za provozu a padesátikačku hrubého na hodinu…) přemýšlel majitel i Kolegyně, jak se mne zbavit, protože jsem potížista. Rázem mi bylo jasné, jak bylo možné, že když jsem 30.12. po směně volala kolegyni domů, že v tržbě bude chybět, protože jemné přepadeníčko opálenými mladíky a prodejchávala situaci slovy, že se na už seru, že byl 2.1. (moje hned následující směna) nový zoufalec za kasou, já měla připravenou výpověď dohodou a začínala mi dovolená, a to i když byl majitel ještě s děckama na prázdninách v Alpách.
    Víš co je sranda? Už přes rok tam nejsem. Alarm, kvůli případnému vloupání, je stále nasměrovaný na můj mobil 🙂 A víš, co budu dělat, kdyby mě třeba vzbudil? Nic. Maximálně se otočím na druhý bok a přitáhnu si deku k bradě.

    1. Tak to bylo přesné. Já zaváděla nové pořádky, chodila jsem včas, chtěla jsem mít přesně popsané klíče, protože jsem se v nich nevyznala, udělala spoustu věcí navíc k dobru věci. Takže jsem taky potížista s vlastním názorem. Těší mě, že nejsem sama… 🙂 Ale je to teďka těžký.

Komentáře nejsou povoleny.