Sen o průhledné helmě se zlatými znaky

Často ve snech létám. Ráda létám. Létám i ve svých kontemplacích. Ovšem ve snu, nečekaně, je to úžasný zážitek.

Moje snové město je Praha. Prolétám nad Prahou, zkoumám ji, zvláště její architektonické prvky. Myslím, že mám tak architektonickou Prahu, jaká nikdy nebyla. Dnešní sen byl nádherný. Létala jsem mezi skutečnými architektonickými skvosty, jak je ještě nikdo nepostavil. Viděla jsem vývoj. Byla jsem v lázních, které ležely na ulici. Byla tam měděná kašnička, kde byla teplá lázeňská voda a já se svlékla a omyla se. Pak jsem šla létat dál. Lidé mě viděli, ale nevěřili tomu, co vidí. Bylo to tak nepravděpodobné, že by nad nimi létal člověk.

Letěla jsem také kolem nějaké žluté budovy, kde byla dvě sošná těla a dvě hasičské helmy. Jedna byla měděná, nazelenalá, se zlatými znaky a druhá byla nad vchodem, byla tam jen tak položená na výstupku a byla průhledná se zlatým symbolickým kruhem kolem čela. Vzala jsem si ji a vložila pod tričko. Letěla jsem dál a potkala průvodce. Opět jsem letěla kolem nádherných budov z kovu, prozkoumávala krátké spojovací uličky, letěla k Podolí přes Náměstí Jiřího z Poděbrad, přes Muzeum, Národní divadlo k nevídaným architektonickým skvostům v podobě do sebe vlitých trubkovitých ocelových prstenů. Do jedné, velice málo známé, budovy mě průvodce vzal. Byla u lázní. Byla zavřená, ale kolem byly kašničky s léčivými oleji, na každé kašničce dva druhy, člověk měl zaplatit rovnou, co si lahvičku vzal. Létala jsem kolem kašniček a prohlížela olejíčky. Mezitím průvodce domluvil s obyvatelem architektonického díla a ten prorazil zeď, bylo to jak zemětřesení. Prý bylo normálně otevřeno jen v listopadu až prosinci. A teď bylo teplo a všude zeleň.

Bylo to na kopci. Z kopce jsem se dívala dolů na město, bylo neskutečně rozlehlé a nádherné. Spousta míst k objevování.

Byl to jeden ze snů, na které je radost vzpomínat. Helmu jsem si nevyzkoušela, nebyl na to čas. Ale ukázala jsem ji průvodci a ten ji znal. Neřekl nic ohledně toho, že jsem ji vzala. Bylo to tak prostě dané.