Jak já dokážu předstírat, že něco vím…

Tak si čtu mé poslední komentáře a říkám si:“Kdo je vlastně ta holka, která takhle píše? Kdo jsem? Kam kráčím? Co vlastně chci od sebe a od života?“ A tak dále. Myslím, že asi každý si tyhle otázky někdy v průběhu života položí.

Podívala jsem se na Youtube na videa o duševních nemocech, z toho jsem se podívala na odkazy na sériové vrahy, pak na natáčení porna, prostituci, vězeňství, šikanu, zakončila to videy od Ravena Argoniho, u kterého mám už dlouhou dobu podezření, že si z nás dělá jenom bohapustou prdel a považuje to za smysl života. To a peníze a ženský. To, že se asi na sto procent rozešel už před několika lety s Arianou a našel si místo ní o dvacet let mladší milenku, protože už dlouho vidím na jeho stránkách nové tělo, nová prsa a nový rozkrok. A je výrazně mladší.

Pak jsem se dívala na video od Zdenky Blechové, respektive rozhovor s ní, který mne svým způsobem povzbudil k další práci na sobě, svým způsobem zdeptal a ve třetině jsem radši to dlouhé video vypla a šla se dívat na něco, co má větší smysl. Ne, že by paní Blechová neměla smysl, ale je poznamenaná, jako všichni z nás, kdo něco děláme, svou duchovní cestou, která se neslučuje s mou, ač obě říkáme v určitých místech to samé. Ta by mohla z placu psát moje blognutí. Akorát já teda neumím automatické písmo a neprovozuji channeling tak, jak ona, ale zase mám místo toho něco jiného – bohy, bytosti, vize, někdy slova shůry.

Velmi dobře si bere distanc od lidí, i já mám stejnou zkušenost. Jenomže já nejsem bohatá podnikatelka se statkem a neoslovuji svět mnoha channelingovými knihami. Wow, to už by šlo asi za moje hranice, protože já píšu sama za sebe, zatímco ona za jiné. Ale není sama, co vím a svého času mne hodně obohatil Marcel Vanek, který dělá něco podobného, akorát tak nehazarduje s Orionem, Plejádami nebo dalšími souhvězdími, ale rovnou hupsnul na vesmír. To je pro mě takové uvěřitelnější, protože to i cítím, ale pokud bych měla komunikovat s určitou duchovní bytostí, která by se představila jako duchovní poradce Země, tak by mě to přinejmenším velmi zarazilo a pravděpodobně bych vyhledala psychiatra s tím, že mám hlasy a jsem nemocná. Naštěstí ke mně žádný duchovní poradce Země nepromlouvá a vystačím si s meditacemi s bohy a hlavně, s napojením na vyšší sílu, Boha, při kterém mě přepadá pocit marnosti ze Slovanské magie a magie vůbec, z těch všech duchovních věcí, co se tu dějí a co je možno dělat včetně channelingu a automatického písma. Připadá mi to tak nicotné proti samotnému Bohu.  Přišlo by mi to jak rouhání zkoušet automatické písmo. No, asi jsem se právě nezavděčila spiritualistům a lidem provozujícím channeling. Co nadělám.

Nicméně, shrnu to, mám stejný postoj jako ona k lidem. Pokud něco chci, tak si to udělám sama a ona k tomu přidává věc za peníze. Což je správné, nicméně, já ten postoj nemám vkořeněný a proto peníze nemám a nemám v současné době ani „svolení shora“ dělat duchovní věci za peníze a tak tu patlám blog jak svůj deníček, velmi pěkně řekla, že knihy jí začaly dávat souvislosti a pomáhat lidem až když zjistila, že pomáhá sama sobě a když sama sobě pomohla, tak pak pochopila, že může pomáhat lidem, přičemž měla výrazné duchovní vedení a věřím, že propsala desítky tužek automatickým písmem. Ne, vážně… Obdivuji jí za to, co dokázala, sama u sebe nevím, nevím… Pět knih, dvě cédéčka a u Ravena blažený dotyk s mužem, s nímž cítí, že další dvě cédéčka vydá v roce následujícím. Mě hlavně odrazuje ten channeling.

Magie jako taková pracuje s bytostmi v naší sluneční soustavě. Nejsem tedy nijak soustavně sečtělá v oblasti magie, vždycky jsem spíš dala na osobní duchovní poznání, ale zdá se mi pochopitelnější, že se magie a její symbolismus začal po vynalezení dalekohledu vkládat do okolních planet a dalších jevů, viz astrologie. Ale astrologie v žádném případě není magie! To je něco úplně jiného. Astrologie, jak myslím kdysi řekl Kojot, je příběh. Je to umění vyprávět příběh ze symbolů. Magie, podle mne, je tvrdá práce se symboly z různých soustav, z různými písmy a vyvolávání bytostí z obrazů písem a symbolů k určeným účelům. Chápu, proč to mnohým připadá jak vlákání se ďáblu do chřtánu. Chápu, proč od toho Bible odrazuje. Protože to může přinést mnohé a to především nepochopené a špatně uchopené může člověku dost těžce duchovně uškodit. Tedy nejenom duchovně, ale i duševně. Ale správný mág na správném místě – to je hotový poklad. O tom žádná.

Sluší se povědět, že pokud máte opravdu velký, ale opravdu v e l k ý problém, pak Raven Argoni vám může pomoct. Připravte si taky spoustu peněz, ale co vím, tak maskuje opravdu velké vědomosti. Maskuje se momentálně za třicátníka, ač je mu už šestašedesát. Trochu barvy na vlasy a trvalého líčení s tím, že nejde několik let ke kadeřníkovi a je to celý Raven, jak se teď prezentuje. Milionář. Mág. Prodává se za opravdu těžké peníze. Spoléhá jen na jediné – že lidé nejsou trpěliví a pomalu odpadnou. A má pravdu. Lidé nejsou trpěliví a odpadnou velmi rychle. Někdy o té zkušenosti s ním napíšu, ale zatím ne.

Nicméně to, co jsem teď napsala mi dává do své duše velkou životní pravdu, kterou Raven popírá a to, že když za něčím jdete, dosáhnete toho. On sám to v jednom videu popisuje na případu přestárlého pidlovokého adopta na letce. Chce lítat za každou cenu. Ale zapomíná na jednu věc: on sám je příkladem, když se on narodil do magického draka s hlavou dolů, podle astrologie, tak byl předurčen, aby naplnil svůj osud, pidlovokej přestárlej pilot nepidlovokej přestárlej pilot. Šel duchovní cestou přes mnoho zemí a mnoho duchovních směrů včetně holotropního dýchání a transcendentální meditace, přes čtyři ženy, až došel sem. A teď si může tropit z kohokoliv blázny, protože na to má. To mu rozhodně neupírám. Ale je to malý ďábel – vezme si ne prsty, ale celé tělo za službu, kterou prokáže. Duši mu upírám, má příliš znaků cesty blázna (v tarotovém pojetí).

No a jak tu asi osm nebo devět let předstírám, že mám co říct, učím se sama od sebe, když si čtu minulé články. Jako kdybych psala ve změněném stavu vědomí. Jakoby něco psalo skrz mě, možná takový elektronický minichanneling, i když si za každým slovem stojím, protože mám dar slova. To už jsem prokázala. Taky důslednost, trpělivost sama se sebou a pochopitelně – mých šestnáct stálých čtenářů to ještě neunavilo, poslouchat tady moje kecy. Zřejmě tedy mám co říct.

Ale co do budoucna s životem, to napoví až budoucnost.

 

10 komentářů: „Jak já dokážu předstírat, že něco vím…“

 1. Pochopitelně jsem psala o tradiční magii, ne o moderní magii. V souvislosti s Biblí a varováními mi to přišlo příznačnější. Jinak magie je velice širokospektrá, jako antibiotika. Dá se s nimi vyléčit i zabít.

 2. Jen k té astrologii. Dříve se považovala alchymie, astrologie a magie za trojici nejvyšších věd. Oprávněně. Všechny tyto vědy popisují a snaží se zachytit podstatu vnějšího i vnitřního světa. Makrokosmu o mikrokosmu. Věci hmotné i nehmotné, duchovní.

  Astrologie je svou podstatou mapou, plánem, technickým nákresem veškerých jevů ve světě. Poukazuje na nebeská znamení, aspekty. Snaží se o popis všech dějů ve světě. Alchymie se snaží vysvětlit všechny možné proměny a přeměny ve světě – vnitřní i vnější. Magie je přímou cestou za poznáním těch všech popsaných světů, jevů hmotných i nehmotných, které popisuje astrologie. Přímou cestou k prozkoumání proměn, kterou popisuje alchymie.

 3. Zajímavé, taky jsem se k nějakému videu se Zdenkou Blechovou dostala teď o víkendu, ze zvědavosti jsem pak otevřela jednu její knihu, kterou jsme stáhla z ulož.to, byla o partnerských vztazích… příjde mi dost tvrdá…

 4. Stáhnu a prolistuju. Uvidíme. Zatím mě její Plejády, Oriony a postava rádce Země nebo co to tam měla, dost děsí.

 5. Tak jsme pak zvědavá, jak to na tebe bude působit, já jsem až místy začínala mít pocit, jestli jako nemám špatný vztah s přítelem, když jsme do sebe furt zamilovaní i po roce 😀

 6. No, já jsem do Kojota zamilovaná už deset let a to už jsme se i vzali a rozvedli a na věci to nic nemění. Kojot, když někoho miluje, tak je to taky na furt.

 7. Hele, já si Kojota idealizuju ráda. Jistěže se každý den setkávám s pravdou, ale ten Kojot, jak ho vidím já, vede strašlivý boj s depresí a pořád se setkává s lidmi, jeho kariéra jde až k výšinám a přitom si vzpomene, že mám ráda hady a vezme mě na výlet za hadem. No to je přece úžasné! Navíc zvládnul uklidit. Takovou schopnost aby člověk pohledal lupou na Kojotovi.

  Víš, jak to řekl Werich – Nasrat člověka dokáže každej blbec, ale rozesmát ho, pochválit, to ne.

  Nech mi tedy Tvojí idealizaci při zvuku mého prádla ve Tvé pračce, Tvé ranní buzení, když potřebuješ, vybrat kočkám hovínka ze záchodu, když Tě bolí záda, soucítění s problémy s Noverilem, soucítění s trvalou těžkou depresí… Vlastně si Tě ani moc neidealizuju. Používám jen model, který jsi mi kdysi řekl.

  Jenom díky Tobě žiju tak, jak žiju. Děkuju Ti.

Komentáře nejsou povoleny.