Kefer, Kabelák a magické obřady proti Hitlerovi

Právě jsem shlédla zajímavý dokument o tom, jak se naše česká scéna, konkrétně Universalia, postavila proti Hitlerovi a jak potom postupně všichni zemřeli. Hmm. Zemřít ve věku 36 let, to je právě můj věk, se mi moc nelíbí. Padla bych ovšem za magické úkony proti novodobému Hitlerovi? Kupříkladu Kim Čong Unovi? Mám takové tušení, že má právě tohle za lubem. Napadnout všechno kolem sebe. Nějak moc nevěřím, že nevystřelí. Mladý člověk je schopen velkých výkonů a představa, že je jednou z nukleárních velmocí světa je lákavá.

Když se tak podívám na naší republiku, Univerzalia je plná stařečků, co si schovávají „pravou magii“ na své soukromé schůzky, pak je tu tlupa magiků, kteří umí, pak různé kmeny šamanismu a pohané. Pokud si mám představit někoho, kdo praktikuje „magii“ jako magii, sebe vyjímaje, protože já to beru úplně jinak a moje slovanská magie není ani vzdáleně podobna magii ve vlastním slova smyslu, tak tu takovou skupinu vidím. Ovšem jestli by je napadlo po případném jaderném útoku vzdorovat skupinově na magickém poli, to nevím.

Co mi přišlo úsměvné na dokumentu, bylo přirovnání magie k voodoo, jak to prý vnímají lidé. Nevím nevím… Možná někomu, kdo o tom přemýšlí, ale že by to byl skupinový jev?

No, posuďte sami…