Magie zapovězená

Když se dívám na ty sporé měsíce,  kdy nepíšu, vidím tmu. V takových okamžicích je lano svobody vyjádření znehodnoceno hledáním. Když se podívám na možné příčiny neutěšeného stavu, někdy najdu otřesné věci.

Ptám se sama sebe, jak jsem se vůbec do takových sraček dostala, jak jsem se vůbec mohla dostat, když dělám to, dělám ono. Po zhodnocení aktuální situace přestávám dělat dobré skutky a nasrat na hrob, žádný kvítí. Jednoznačně.

Vrátilo se mi patnáct let učení vlastní matky esoterice. Veškeré mé poznatky, čas, rituály, pomoc… To všechno se zvrhlo v jedinou kyselou hrušku. Patnáct let snahy, představte si to… Patnáct let v čudu. Kdybych si hodila kejty na stůl a v klidu rozjímala nebo psala články, udělala bych líp. Je to moje velká životní prohra, ale v podstatě je dobře, že jsem ji přežila. Taky bych tu už vůbec nemusela být. Plačte a rvěte si vlasy. No dobře, nebudeme z toho dělat zase takovou komedii 🙂

Hledala jsem příčiny svého neutěšeného stavu a věda, že jsem se žádných zásadních překlepů v posledním půl roce nedopustila, hledala jsem dál. A našla jsem, že mi závažně ublížila vlastní matka. Volala jsem jí, co se jako děje a vo co gou. Zjistila jsem, že mě proklela a vlastně úmyslem bylo zabít a zneškodnit. Dokonce si na to najala věhlasného a velice drahého mága Ravena Argoniho. Ten provedl kletbu a další rituály. Zaplatila za to majlant. A stalo se to před půl rokem. Následky prokletí jsem odstranila vnořením se do křesťanského proudu. Jsem čistá. Ale koho by takovýhle sadopraso napadlo. Mě ne.

Už jí nechci v životě vidět. Něco takovýho se vlastnímu dítěti nedělá. Od té doby se pohybuji po ose – nenávidím ji – odpouštím jí (když zrovna přijdou křesťanský okamžiky a rady místní jeptišky). Není to vůbec složité, je to velmi jednoduché. Mocné, ale prosté emoce. Kolem mně proudí osm andělů, jak jsem před pár týdny psala. Pomáhají mi nezbláznit se. Ale zlobím se hodně.

A co že bylo příčinou? Prý mě nepozvala na večeři na Štědrý den a já jsem kvůli tomu udělala čóromóro. Za prvé o tom vůbec nevím (taky mohla zavolat co se děje a ne rovnou dělat blbosti), za druhé jsem se věnovala v dané dny navazování známostí ve vodoun culture. Nemůžete dělat dvě věci zaráz, zvlášť ne takovéhle věci. Na navazování vodoun známostí potřebujete celou osobnost v přívětivém naladění. Pro dlouhodobou spolupráci bych stav zloby nedoporučovala ani sobě ani komukoliv jinému. Tolik k věci.

Takže prací s prokletím se zabývám posledních několik týdnů, co nepíšu. Doufám, že se jí to vrátí. Já už pro ni na magickém poli nezvednu ani malíček.

No a tak tam tak ležím na posteli, na netu mám jenom starý mobil – a to jsem ráda, že mi na net vůbec funguje, ale jenom na text. Stokrát denně se dívám na radarové srážky na www.chmi.cz a když už po sto a prvý projdu Novinky.cz, Blesk.cz a IDnes.cz, tak mě to už nudí. I řekla jsem si, že až půjdu na propustku na víkend, tak si vlezu na známé blogy a dám si do svých stránek v mobilu také kvalitní magické stránky. Bohužel ani to mi není dáno.

Vlezu na Kojota a tam nejsou žádný odkazy. Kdysi jich tam měl asi čtyřicet. Tak nic. Tak vlezu do Bloxxteru ke Codymu – taky nic. Žádný odkazy. Vzpomenu si ještě na Okulturu, ale na tu se nedostanu z mobilu, protože má obrázky a ty se mi bloknou a stránka není načtena. Ale ani na Okultuře nejsou žádný odkazy. No já snad skončím na Googlu. To je smutný.

Přemýšlím, proč tomu tak je. No, já sama odkazy nemám, protože na to nemám nervy. Někoho tam mít a někoho ne. Aktualizovat odkazy a tak dále. Snad se o magii nemá mluvit. Já tedy o ní v současné situaci navenek nemluvím. Nevykládám nikomu karty ani z přátelské známosti – jeden výklad už má tedy spolupacientka slíbený asi měsíc a ten mě ještě čeká, ale už nic nikomu. Prd. Pouze pro vlastní potřebu. Do té doby, než se rozhodnu o tom, zda jsem dost dobrá na to být vykladačkou veřejně. A za peníze.

Tolik ve zkratce všechno důležité. Přežila jsem a dokázala se magicky adaptovat. Nezakrněla jsem. Když jsem přemýšlela o andělech, začala kolem mě kroužit včela a sedala si na ručník, co jsem měla na hlavě. Mokrý studený ručník, protože tam bylo na padnutí, taky bylo skoro čtyřicet ve stínu. Takže kolem mě andělé pracují jak včeličky – to je hezké. Konec dobrý, všechno dobré.

 

 

5 komentářů: „Magie zapovězená“

  1. To snad neni možný 😦
    Pro mě nepochopitelný.
    Co ta matka blbne?
    Jak ti z toho je? Hlavně aby se ti z toho nějaký smutek nebo šok nebo co nevleklo dolouho. Sátt se to mně, tak ještě onemocním teď, následkem šoku.

    1. Ona je prostě mimo. Nevím, asi jí nic lepšího nenapadlo. Každopádně mi to sama řekla do telefonu. Prý abych vynechala ji z mých esoterických hrátek. To by jednoho trefilo. Taky jsem se s tím dýl prohrabávala, ale teď už jsem s tím celkem srovnaná.

Komentáře nejsou povoleny.