Kyselo – TO podkrkonošské kyselo

Kdysi jsem byla v Nové Pace v Podkrkonoší. Po mši v neděli ráno jsem zamířila do malého krámku. V chladících pultech s průhlednými nástavbami měli – no žádné salámy ani zákusky. Měli tam průhledné misky s kysanou moukou, ze které se dělalo kyselo. Představte si takových šest dvoumetrových pultů a v nich dvanáct metrů mističek s bělavou hmotou, jak na bábovku. Byla jsem v různých městech, ale tohle mě překvapilo. Nevím, jestli jsem dokázala zprostředkovat ten šok, ale fakt to byl šok.

Je to týden, co jsem si našla recept na Kyselo a sama jsem si vytvořila kvásek. Mám ho asi třičtvrtě kila a kvasí mi nahoře na lince ve velké míse. Dneska ho poprvé použiju. Moc se na to těším.

A teď recept:

KVÁSEK Z CELOZRNNÉ ŽITNÉ MOUKY

Potřebujeme asi 500 g jemně mleté žitné mouky celozrnné, vodu a vysokou keramickou nádobu alespoň na 3 litry, misku pod džbán, dřevěnou vařečku a čistou utěrku.

1. den: Do nádoby dáme 200 g jemně mleté žitné mouky a 1/4 l vlažné vody. Zamícháme, přikryjeme a necháme stát při pokojové teplotě.

2. den: Přimícháme 100 g jemně mleté žitné mouky, přídáme 1/4 l vody, přikryjeme a znovu necháme stát.

3. den: Opět přimícháme 100 g jemně mleté žitné mouky a 1/8 l vody, přikryjeme utěrkou a necháme stát.

4. den: Přimícháme 100 g jemně mleté žitné mouky celozrnné a 1/8 l vody, přikryjeme a necháme stát 24 hodin při pokojové teplotě.

Po uplynutí čtyř dnů by měl mít kvásek již svou charakteristickou kyselou vůní, konzistenci měkkého těsta a o jeho kvalitě svědčí i to, že se kolem nádoby slétají octové mušky (Nádoba musí být opravdu vysoká, protože někdy kvásek pořádně vypění.)

Suroviny na polévku:

chlebový kvásek
5 vajec
sušené houby – velká hrst
velká cibule
sádlo
kmín
sůl, pepř

Postup:

Chlebový kvásek namočíme přez noc do vlažné vody.
Houby dáme vařit s trochou kmínu do vody.Cibuli nakrájíme,osmažíme na sádle do zlatova, přidáme rozkvedlaná vejce a usmažíme do tuha,až jsou z nich menší kousky.
Když jsou hoby akorát, přilíváme pomalu za stálého máchání rozkvedlaný chlebový kvásek ve vodě ve které byl namočený,nejlépe přez sítko.
Polévka začne pomalu houstnout.Měla by být jemně krémová.
Chviličku provaříme.Do hotové polévky vsypeme usmažená vajíčka,dochutíme solí a pepřem.

Chlebový kvásek prodávají v některých pekárnách (mazlavé těstíčko).Množství kvásku vlitého do polévky je pokaždé jiné, podle toho jak nám vzejde. I kvásek který se tváří, že nevzešel, funguje.