A od smrti jen krok…

Jak řekl Kojot:“Pochlub se, že přežiješ všechno…“

***

„Jestli máte tu diagnózu, kterou tvrdíte, tak patříte na hematoonkologii.“ Říká hlas v telefonu.

„Já? Na onkologii? V žádném případě!“

„Ale s touto diagnózou patříte na hematoonkologii.“

„Tam nejdu.“

***

„Vy jste s takovými výsledky došla pěšky??? Normální člověk už by byl mrtvý. Už s tím musíte žít nějakou dobu, vaše tělo si muselo vybudovat nějaké náhradní přenosy kyslíku v těle! S těmito výsledky patříte na hematoonkologii. Poradíme se s hematology, ale je to jedno, jestli vám bude kapat transfúze tady nebo tam.“

***

„Máte nějaké problémy s transfúzí?“

„Nemám.“

Lékařka dělá test krevní konzervy s mojí krví. První konzerva, druhá, třetí, čtvrtá… Dělá to pokaždé, je to už takový rituál.

„Budeme doufat, že když vysadíme ty léky, tak ta dřeň naskočí.“

„Hmmm.“

První týden, druhý týden, třetí týden, čtvrtý týden………

Můžete meditovat, povídat si se stromy, provádět psí kusy, ale pokud vám léky vymlátí krev, tak nepomůže nic. Jenom vysazení léků. Holt doktoři si nevšimli kontraindikací Imuranu s jinými léky. Daň za cizí blbost? Těžká pancytopenie.

***

„Vypadáte dneska dobře.“

„Aha, Vy jste namalovaná…“ 🙂

 

 

7 komentářů: „A od smrti jen krok…“

 1. Já ti to říkal, že tě bílí funebráci nanejvýš tak zabijou. Vzpomínáš?

  V českém antiholistickém zdravotnictví kde levá ruka neví co dělá pravá, platí jednoznačně nedůvěřuj a prověřuj. Já jsem 2 roky bral léky které se nesmí brát zároveň. Nevšimli si toho v nemocnici, kde mi je předepsali a po 2 roky si toho ani nevšimla ambulantní doktorka, která mi je pak dál předepisovala. Já jsem si řekl, nejsem hypochondr, nebudu číst příbalové letáky. A to byla chyba.
  Možná by nebylo od věci obrátit se na MUDr. Jana Hnízdila. Ten dělá komplexní medicínu, možná by ti mohl poradit, na koho se se svými problémy obrátit, pokud by ti nějak přímo nepomohl.

  Znáš časopis Meduňka? Tam píší články různí léčitelé a alternativní doktoři. Třeba by ti pomohli s tím, na koho se obrátit, kdybys jim popsala svoje zdravotní problémy.

  1. Lékaři chybují. To je neomlouvá, nicméně je třeba s tím počítat, protože všichni lidé chybují. Jenže v případě většiny lidí nemá jejich chyba následky na zdraví a životě (včetně života samotného lékaře). Proto obdivuji statečnost lidí, kteří pracují jako lékaři, řídí letový provoz, jsou řidiči z povolání atd.
   A protože lékaři chybují, dávají výrobci léků do příbalových letáků informace o interakcích atp., aby riziko chyby snížili. Pacient samozřejmě není ze zákona povinen číst příbalové letáky, ale ve svém vlastním zájmu by tak činit měl.
   Pokud jde o dr. Hnízdila, tak ten sám někde napsal, že nové pacienty nebere, což je pochopitelné, protože lidí, co by se u něj chtěli léčit, jsou mraky. Myslím, že by lékař jeho typu mohl Lucienne pomoci, ale jen spolu s dalšími specialisty. Některé nemoci se prostě nedají léčit jen jako psychosomatické.

 2. no nazdar! 8 – /
  obdivujem tvoj zmysel pre humor!
  drž sa – a čítaj pribalené letáky! 😉

 3. Lucienne:
  Toho Hnízdila jsem zmiňoval proto, že má komplexní přístup k nemocnému člověku. Ne proto, že bych považoval tvoje problémy za psychosomatické. To prostě nevím, protože tě až tak dobře neznám.
  Já třeba mám dost mizernou imunitu prakticky od narození. Leta letoucí jsem si myslel, že se s tím nedá nic dělat, že to je nějak vrozené. Doktoři si s tím taky nevěděli rady. Až nedávno se mi to podařilo vyřešit a jsem imunitně v pohodě. To že doktoři říkají, že něco nejde bych vůbec nebral jako směrodatné.
  Nedávno jsem narazil na článek ve kterém léčitel tvrdí, že dokáže vyléčit dokonce i cukrovku. Že je to hodně obtížné, ale že to jde. Přitom donedávna bylo i v alternativní medicíně něco takového nemožné.
  Opravdu ti doporučuju projít si tu Meduňku. Snad ji v mahence nebo univerzitce mají.

  Kojot:
  Během mého (nedobrovolného) letitého setkávání se s lékaři jsem poznal opravdu různé lidi. Někteří doktoři byli tak skvělí, že by se jim mělo platit zlatem. Zejména s chirurgy mám tu zkušenost. V chirurgii se nedá nic okecat. Tam když se něco zvrtá, tak je to patrné na první pohled. Jiní byli hodně snaživí, ale díky jejich dogmatické víře ve farmaceutický průmysl nedokázali moc pomoci. A taky jsem tam potkal hodně lemplů, nemakačenků u kterých mi nebylo jasné, za co dostali ten titul. Jak už to bývá, kvalita je dostupná jen v malém množství. Katastrofální stav bývá často v malých okresních nemocnicích. Např. O Břeclavské nemocnici kolují hrůzostrašné historky už delší dobu. Některé mám z první ruky.
  Zlí jazykové tvrdí, že na lékařských fakultách se vychovávají cvičené opice. A je na tom něco pravdy. Budoucí lékař do sebe musí nasát kvanta informací, ale myslet ho tam už nikdo nenaučí. Natož v nějakých souvislostech- holisticky. Je to spíš systémová chyba, než vina jednotlivých lékařů. Po revoluci u nás přešel bolševický materiálně-dialektický systém myšlení ve zdravotnictví (nemocný člověk jako porouchaný stroj) plynule do područí farmaceutických firem, takže celostní medicína nedostala šanci. Kromě farmaceutické nalejvárny na škole se povinně zůčastňují pravidelného farma-brainwashingu ještě během své praxe. Navíc dostávají od farmaceutických firem různé úplatky a zvýhodnění, pokud předepisují právě jejich lék. Zdravotnictví začíná mít charakter byznysu.
  Není se co divit, že k takovému systému nemám přílišnou důvěru, i po rozsáhlých praktických zkušenostech.
  Vím, že ty nemáš přílišnou důvěru v alternativní medicínu. Já s ní naopak mám dobré zkušenosti. Před dvaceti lety bylo léčitelů jen pár, ale často měli i nějaké lékařské vzdělání a byli hodně schopní. Mě tehdy hodně pomohli. Dnes jsou různých rádobyléčitelů mraky a není snadné najít toho pravého. Ale zase je víc informací, jak na internetu, tak v různých časopisech,co se po revoluci vyrojily.

  1. Albatrosi, Meduňku znám, můžu si jí koupit v trafice. Mám na ní svůj názor. Pokud mi někdo pomůže, tak jsem to především já sama. Netřeba to dál rozebírat.

   Ad komentář pro Kojota – považuješ Kojota s jeho zkušenostmi se zdravotnictvím za nedostatečně poučeného? Hmmm. Málo čteš jeho blogy.

   Ad ta lékařská chyba – pátrala jsem v letácích a ze čtyř léků to jsou interakce souběžně jenom v jednom, tom nejnovějším. Nemůžu se zlobit, že třeba obvoďák není chodící encyklopedie. Přišel na to až docent v nemocnici a to jenom proto, že je to specialista pro celou Moravu a komplikace má v malíčku, protože je to prostě jeho šálek čaje a komplikace léčí furt.

Komentáře nejsou povoleny.