Kdo mi večer šeptá do ouška?

Zvyk je železná košile. Pokaždé, když jdu spát, hraje mi přesně hodinu na radiobudíku rádio, momentálně už několik měsíců poslouchám Rádio Krokodýl. Jenže – každý, KAŽDÝ večer je tam jenom jediný chlap. Jarek Hemala. A toho poslouchám.

Není to sice nic objevného, ale narozdíl od jiných rádií, kde jsou moderátoři dvě tři hodinky a pak padla, tak on je tam celou noc až do rána. Ve všední dny od devíti večer do pěti do rána, o víkendech od devíti večer do sedmi do rána a v neděli ještě navíc od jedenácti do třech do odpoledne. To je celkem šedesát čtyři hodin týdně! Ten chlap nemá skoro žádný volný čas! Takže kdykoli si pustím rádio, poslouchám Jarka Hemalu. Vlastně je to skoro tak, že si říkám, že si jdu pustit Hemalu do pelíšku. Ono je to vážně divné, fakt ten Hemala je tam furt, jak kdyby mu to rádio patřilo a on se rozhodl umoderovat k smrti. Ale rádio mu nepatří, to jsem si ověřila v článcích a rejstříku.

Hemala – to jméno je tak notoricky známé, že jsem musela chvíli přemýšlet, abych si vzpomněla. Hemala, Hemala… To byl nějaký televizní hlasatel. Že ten by se ještě exponoval v rádiu, navíc furt? To je divný. Ale zjistila jsem, že Jarek Hemala nepadl daleko od stromu a jeho dědeček je Alexander Hemala, známý to televizní hlasatel. Hemala a Saskia Burešová. Tak tohle mě napadne, když slyším slovo Hemala. Alexander Hemala je ročník 1952, takže už fakt kmet.

Jarek Hemala založil Divadlo Prkno, je z Brna. Teď už asi nehraje, asi už asi nemá kdy, když je pořád v Krokodýlu. Má víc než vysoké sebevědomí, to podle otázek, kdy na sebe povídá na prkenných stránkách věci. Podle mě je to až moc, ale jestli se tak narodil, tak se s tím nedá nic dělat. Koneckonců, já mluvit do éteru šedesát čtyři hodin týdně, tak mě klepne, i kdybych měla sebevědomí jak on.

Jdu si zaposlouchat Krokodýla a jestli chcete, můžete si pana Hemalu naladit i na internetu na www.krokodyl.cz.

5 komentářů: „Kdo mi večer šeptá do ouška?“

    1. Ono taky jsem trochu negativní ohledně jeho pojmenování „Jarek“, protože Kojot (Jaroslav) slovo Jarek bytostně nesnášel. To je první mínus, co cítím v mé duši. Druhé slovo je vůbec slovo Jaroslav. Prostě pod Jaroslavem si představuji někoho úplně jiného. A pokud už by se mi měl zdát erotický sen (a zdávají se poměrně často) o Jaroslavovi, bude to o Kojotovi. Ne o Jarkovi H.

Komentáře nejsou povoleny.