Myšinka je prostě boží

Nemůžu si pomoct, ale zase mě dostala. Ona je prostě samopřesouvací. Za svůj život jsem přesouvala v přenoskách, kapsách, kabelách a vůbec třeba na holém těle spoustu zvířat. Prostě spoustu. Desítky. Mnohokrát. K veterináři a nazpátek. Z jednoho místa na druhé. Neříkám, že vždycky byl nějaký problém, ale i u potkanů, co jsem je měla třeba na těle byl vždycky kumšt najít místo, které potkyšovi vyhovovalo a kde se rád nosil.

Poutání koček do bedýnek, psů na vodítko, moje denní vyfikundace třeba u košíku u Elišky, když jí ho mám nandat nebo dostat Myšinku zpod postele případně z balkonu, to je vždycky umění (fungujou na žrádlo 🙂 ) Ale přenoska a Myšinka, to je kapitola sama pro sebe. Žádný vezmu kočku a narvu jí přes její marné protesty do bedýnky… Ne. Já položím bedýnku a Myšinka si do ní sama aktivně vleze a v ní zůstane třeba po několik desítek minut.

Dneska jsem hledala v komoře nabíječky, marně, pochopitelně, a mimochodem položila otevřenou přenosku na zem. Věci vyndané z komory tam byly asi půl hodiny, než jsem všechno vyhrabošila a nandala zpátky. Automaticky jsem se natáhla pro přenosku a ta tíha! Ona v ní byla, úplně potichoučku, Myšinka.

Vím, že i Kojot říkal, že chodí sama do bedýnky, já na to vždycky zapomenu a vždycky mě to opět překvapí. Prostě bedýnka je naprosto magická a mojí kočku neuvěřitelně přitahuje, uklidňuje a je v ní ráda. Neuvěřitelný. Já kdybych to už po tolikáté neviděla, tak bych tomu snad ani nevěřila.

Ona už byla v přenosce možná desetkrát, možná víckrát, takže ví, k čemu slouží, ale proti gustu žádný dišputát. Lepší než teplé topení, hit poslední doby, než kožešina pod postelí, než zábradlí u balkonu. Prostě přenoska je ten nej prostor…

3 komentáře: „Myšinka je prostě boží“

  1. Pěkný!!

    A hezky se mi čte, že existuje kočka, co neprchá do nezazšího úkratu, jakmile zaslechne zvuk přenosky nebo zahlídne její růžek.

Komentáře nejsou povoleny.