A má žluté oči?

To mě tedy nikdy nenapadlo. Má Myšinka žluté oči? Čumím jí do očí každý den, ale jestli má žluté oči… No asi ano. Takhle si všímat očí u chlapa, ale u kočky? Každopádně mě tahle otázka dokonale zaskočila.

Myšinka2

Začala jsem provázet svých pět fotek ve třídě komentáři. První jsem vybrala fotku vrhu od Coventiny Lampy, naší potkanky. Vybrala jsem ji, protože tam potkyši stojí jak u pultu, jeden mrňavý potkyšek vedle druhého. Fotka mi přišla roztomilá.

Opět jsem se u téhle situace přesvědčila, že jedna z mých životních lásek jsou potkani. Začala jsem uvádět svůj život potkany tak jsem se do toho zažrala, že jsem vůbec nevnímala čas a okolí. Dobře pět sekund jsem mluvila o potkanech. Prostě potkany miluju.

potkanci

Byla to taková situace, kdy zjistíte, že pořád mluvíte o tom, jak chcete potkana, chcete potkana, chcete potkana a pak zjistíte, že sice většina žen ve vašem věku má děti a nebo po dětech touží, ale vás to vůbec nebere a to, u čeho si cvrknete blahem do kalhot, je vidina hromady chlupatých teplých potkaních osobností, které po vás lezou a s kterými se dá úžasně komunikovat.

Vidím to skoro tak, že pokud budu mít jenom trochu podmínky, jdu minimálně do jednoho potkana a úplně nejlépe do potkaní chovatelské stanice. Ta emoce byla tak silná, že jsem v tu chvíli měla pocit, že bych se snad i naučila tu změť genetických kódů, kterými jsou potkani identifikováni.

A v tom jsem slyšela, jak někdo říká, že jsou tam ještě kočičky… Jó, jó… Kočičky… No to je Myšinka jak kouká na medvídky a všichni koukají jako puci a tohleto je Myšinka jak se protahuje… To jsem pořád ještě myslela na potkany a Myšinku jenom tak odbyla.

Myšinka

„A má žluté oči?“ Má, sakra, žluté oči? Asi jo…

„Je to britská modrá?“

„No jo, je.“

„A tohle je Achanah s mým exmanželem.“

„Co to je za hada?“

„To je hroznýška. Docela malá hroznýška.“

Kojothadyska

„A tohle je Eliška.“

Eliška

 

Ještě přidávám vtip od Renčína, který si čas od času opráším a který mě dokonale oslovuje.

za vodou

Když jedu domů, v tramvaji kolem mě zaznělo: „A zatím strč prst skrz krk. Zdarec!“

Takže – zatím končím výčet svých slabostí a strčte prst skrz krk! 🙂