JXD jak malej

JXD má smysl pro humor. Podle mě, samozřejmě. Ale popořádku.

Babišovi lidé vyzvali své zaměstnance den před volbami, aby vykoupili Reflexy. Ti to udělali, proto se na další lidi Reflex nedostal, z čehož je malá reflexí aférka na jeden článek.

No a co udělal JXD? Sebral všechny staré Reflexy z redakce, nabalil je do štůčků a nasáčkoval Agrotecu (Agrofertu) na recepci s tím, že jim je předává podle jimi poslanému mailu a chce je proplatit. Bomba akce. Napsali si PARAGON na A4 a Reflexů (hodně). Už z toho má být každému soudnému člověku jasné, že to je happening, sranda, parodie.

reflex

 

Chudák JXD málem dostal po tlamě. Já na jeho místě bych se nesrala s jedním štůskem Reflexů v pravé ruce a v levé pořád mikrofon při všem tom přenášení. Správný provokatér má vytvořit stoprocentní sebezaměstnání dvěma balíky ve dvou rukách a mikrofon drtit v zubech v zájmu novinářského řemesla. Nicméně JXD byl měkkej a v tý levý ruce pořád třímal ten mikrofon, no nebylo to nic dramatického.

1863982_agrotec-babis-v1

JXD mi připomíná mou vánoční akci v mých zhruba osmi až deseti letech, kdy jsem si sehnala asi deset krabic, jež se daly vzájemně zasouvat. Bedny to byly z tenkrát běžného zboží. Nejdříve jsem začla s tou nejmenší, zabalila jsem ji a ovázala mašlí. Pak větší krabice, do které jsem položila a nechala zabalit tu menší, takže vznikla taková velká hranatá matrjoška. Vrchní skříň byla velká zhruba jako lednice. Tento dárek byl určen babičce.

krabice na vánoce

„Co to bude, je to nějaký velký…“

„Nech se překvapit, babičko!“

A babička rozbalila jednu krabici, vyndala druhou. Rozbalila druhou, vyndala třetí. Rozbalila třetí a vyndala čtvrtou a tak dále až z docela malé krabičky vydobyla úplně malinkou krabičku a tu když rozbalila, tak v ní nebylo nic.

Babička byla naprosto šokovaná tou obrovskou radostí, která se postupně smrskávala až do toho konečného NIC a pak se mnou asi rok nemluvila nebo ekvivalentní trest.

Přitom to byla naprosto regulérní sranda, zážitek, kdy na něco čekáš a myslíš, že to bude vypadat takhle a nakonec si projdeš různými stavy mysli až dojdeš k nicotě a to je ten nejlepší dar.

Jednoduše jejich přístup k problému mě inspiroval. Podívejte se koneckonců sami.

1860798_babis-reflex

JXD: U Babiše mají teď opravdu hodně Reflexů 

Ostatní kauzy s tímhle spojené jdou rozkliknout z reflexí stránky výše prolinkované.

Je to černý humor ad absurdum. Není to konstruktivní, ale mám to ráda a novinář typu JXD se právě na tahle představení hodí jak prdel na hrnec.

4 komentáře: „JXD jak malej“

 1. Mně ten dárek babičce připadá jako hodně krutý žert.

  Bylo mi vyprávěno, že podobné překvapení přichystal pod stromeček manžel manželce – spooousta krabic a v poslední malé byl prstýnek. Jenže se to hračičkování nevyplatilo. Paní, milá, hodná, oddaná atd. rozbalovala a rozbalovala, frustrace samozřejmě narůstala, a když rozevřela poslední malou krabičku, nebylo tam nic.
  V tom chumlu krabic a papírů totiž při otevírání té krabičky prstýnek nepozorovaně vypadl.
  Vypadalo to jako velmi krutý žert, paní samozřejmě po té rozbalovací frustraci přede všemi, byla zklamaná, byla to bolestná rána.

  I když byl prstýnek okamžitě nalezen a vše vysvětleno a napraveno,
  myslím, že takové žerty, takové hraní si s city druhého, za to nestojí.

 2. Jo, uznávám, byl to blbej fór. Někde jsem to slyšela, tak jsem to zopakovala. Myslím, že to nebylo úplně z mé hlavy.

  Ovšem k babičce jako takové mám zde nepublikovatelné výhrady.

  1. Znám jednu trefnou písničku od Jiřího Schmitzera, která se zabývá právě rodinnou tématikou 🙂

Komentáře nejsou povoleny.