Pro nové komentátory u starých článků

Milí komentátoři starých článků,

až mi to budete chtít nandat a budete chtít konkrétní reakce na konkrétní věci třeba po osmi letech , tak si nejdříve uvědomte:

Blog začal v roce 2006, v tuto chvíli je mu osm let.  Mám tu zhruba 2000 článků, přes 500 témat podle štítků v cloudu a není v mých možnostech udržovat přehled o tom, co píšu, všude, zvlášť když se jedná o starší články.

Kupříkladu neustále budí dlouhosáhlé emoce článek o Falun Gongu.

Článek jsem napsala 5. dubna 2007. Dnes je 4. listopadu 2013. To je šest let a sedm měsíců. Článek má 7697 znaků, to je čtyři a čtvrt normostrany. Komentářů je od září 2008 71 a mají 21128 znaků, to je jedenáct a tři čtvrtě normostrany. Komentáře, které tam byly od dubna 2006 do září 2008, se pravděpodobně při převodu dat na WordPress ztratily, a byla tam spousta komentářů. Komentátor, který mi třeba dnes napíše, automaticky vyžaduje, že se nadrtím patnáct normostran, a ještě ne svých. Po skoro sedmi letech. To je aktuální příklad, kdy mi komentátor napsal už čtyři dlouhé komentáře na Falun Gong a vyžaduje precizní argumentaci.

Ano, mám radost, když jsou články komentované, koneckonců, to je jedna z věcí, kvůli kterým píšu. Není ale v mé moci znát tolik článků, udržovat si aktuální stav vědomostí v komentářích a diskutovat s vámi o věcech, které nepochopíte z patnácti normostran a sedmi let formování názorů. A předpokládám, že stejně jako já jste si tedy těch patnáct normostran nastudovali, když to chcete po mně. A když je tam patnáct normostran, když poslední byl po pěti letech od publikace článku, zřejmě už probrali minulí diskutující všechny úhly pohledu.

Takže – co s tím? Jednoduše – šetřete mně. Koneckonců tohle píšu pro radost a nikdo mi za to neplatí. Jsem nezávislá a publikuji vlastní názory. Na všechny komentáře odpovím v rámci možností.

Ale všechno má své meze…

4 komentáře: „Pro nové komentátory u starých článků“

  1. Tipnul bych si, že za to může google, který ve vyhledávači nabídne stránku z tvěho blogu na určité téma. Nemyslím si, že je za tím skupinka trollů, kteří schválně prohledávají tvůj blog a reagují na prastaré články.

  2. Jo, já nikde netvrdím, že je to trollování. To už by bylo dost paranoidní. Jenom jsem se musela srovnávat s tím, že prostě už nebudu znovu číst článek o Falun Gongu a jeho debatu, abych mohla dobře zareagovat. Tak jsem to napsala a odteď na tenhle článek můžu kdykoli odkázat. Jednalo se mi o to, aby se člověk zamyslel, jestli má dát komentář nic neřešící ke starému článku a vyžadovat kvalitní odpověď. Bohužel WordPress neumožňuje dát odkaz do rubrik nebo tak něco.

    Hele, zkus si to přečíst znovu a určitě Ti to teď už bude jasné, o co se mi jednalo.

  3. Falun Gong, říkáš … hoho, možná zaujmu jinou strategii než nový komentátor u starého článku! Počkám na nový článek na nové téma a pak pod něj napíšu dotaz, što takoje falun gong! To by mohlo mít taky úspěch 🙂

Komentáře nejsou povoleny.