Lammas, Lughnasadh a recept na sváteční placky pro Bohyni a boha Lugha

Lammas
Datum: 31. července – 1. srpna
Další názvy: Lughnasadh, Dožínky, Loaf mass, Frey faxi

Lammas je prvním svátkem, který je spojen s děkováním Zemi za úrodu. Nejznámějším symbolem tohoto svátku jsou obilné klasy, kukuřice a různé obilné výrobky, které jsou zároveň spojeny s Bohem a s jeho úlohou v tomto svátku. Tak jako je obilí posečeno a následně mláceno, abychom z něho mohli umlít mouku a upéct chléb, tak i Boha čeká podstoupení oběti, aby země mohla vydat svou úrodu a nakrmit své děti. Podle Wiccy se Bůh v tento čas stává Bohem obětním, který umírá z lásky pro svou zemi, kterou spravuje a které vládne. Je to právě Bohyně, kdo jej usmrtí a přetne vazbu, která Boha poutá k tomuto světu. Bůh se tak vydává na dlouhou a strastiplnou cestu hrdiny, během které má poznat, odhalit a posléze ovládnout mystérium smrti. Vstupuje do podsvětní říše, kde usedne na svůj trůn podsvětního krále a pána temnot.

(Silenter Regulus)

Recept na sváteční placky pro Bohyni a boha Lugha

Lughnasadh začíná bůh Lugh, keltský bůh světla, večer 31. července jako začátek pohřební hostiny na počest své nevlastní matky a kojné Taillte.

Vzhledem k tomu, že Rohatý Bůh umírá z lásky pro svou zemi, kterou spravuje a které vládne, rukou Bohyně, a vydává se poznat mystérium smrti, je pohřební hostina zcela namístě. Proto zde dávám vnuknutý recept na posvátné placky.

Placky by se měly smažit nebo péci z té nejkvalitnější a nejhladší mouky, kterou seženete. Tedy, běžně seženete.  Každá oběť vychází z toho, co běžně jíte či pijete a z toho, co jíte a pijete ten den. Pokud si upečete sváteční placky, obětujete či darujete na oltáři právě sváteční placky, tedy něco výjimečného, bude to výjimečné i pro bohy.

Hlavní ingredience: láska a úcta k Bohyni a k svátku, pokora při přípravě, nechat se vést

Ingredience:

1 kg hladké mouky nulky

čtyři špetky soli

asi deci cukru – kopička

půl litru vlažného mléka

kvasnice, jedna kostka

šťáva ze dvou citronů

čtyři krásná, velká, zdravá a červená jablka

olivový olej, asi čtvrt litru

ořechy, rozinky

cukr moučka

Pro zpracování:

mouka pod těsto při zpracovávání na placky

olivový olej na smažení – asi čtvrt litru

dobrou pánev, kde se nic nepřipeče

struhadlo, kde se dá strouhat na plátky a chytátko s bodci

Postup:

Do velké mísy si vsypeme kilčo mouky, na to dáme čtyři špetky soli a kupičku cukru krystalu nebo krupice. Přiměřeně mouce. Vymačkáme dva citrony, pokud jsou Bio, tak i nastrouháme či nakrájíme kůru a vsypeme do mísy.

Trochu vlahého mléka vlijeme do hrnku, rozdrobíme do toho kvasnice, nasypeme trochu cukru, asi polévkovou lžíci a zasypeme asi polévkovou lžící mouky. Necháme pracovat.

Vezmeme čtyři jablka, musí být krásná a červená a struhadlo, které umí plátkovat. Pokud možno nějaké lepší s tím chytátkem, abyste si neuřízli bříška. Jablka strouháme celá a to od bubáka, takže se nám vytvoří žlutá kolečka s červenými okraji a hvězdičkami uvnitř. Tohle je důležité. Zapracováváte do těsta ztělesněný symbol Bohyně.

Do mouky, soli, cukru a citronů nasypte několik hrstí ořechů, rozinky – pokud možno Jumbo, lze nasekat, každý jak to má rád, a nalijte přiměřeně olivového oleje, asi čtvrt litru. Vypadá to, že se těsto ani neslepí, ale není to pravda, když to přeženete, budete muset přidávat mouku.

Do hrnku s mlékem a kvasnicemi, které nám mezi tím krásně vzešly, vlijeme zbytek mléka, takže máme půllitrák vazké tekutiny. Šup s ní do mísy s ostatními surovinami. Míchejte zásadně rukou s modlitbou na rtech, odevzdaně a pozitivně.

Těsto, které vytvoříte, nechejte kynout asi půl hodiny, je to těžší těsto, má být jakoby „na sebrání kleštičkami“. Já jsem samozřejmě Bohyni nevěřila, že to nebude jak kámen, a dala jsem tam víc oleje a mléka no a pak jsem přidávala mouku a i tak těsto plandalo, ale zas to nebude jak šutr. No – Bohyni se má věřit.

Těsto vytvarujte do placiček, nemusí být kulaté, pomalu upečte nebo usmažte. Pomalu proto, že když budete mít placičku, která roste do výšky, tak se při prudkém plameni nepropeče a uvnitř zůstane trochu syrová. Tyhle placičky jsou pak vysoké až tři centimetry z třeba centimetrové placky, kterou vytvarujete rukama.

Placičky jsou ve finále středně hnědé, s červenozlatými nitkami uvnitř. Nejsou ani příliš sladké, ani neslané nemastné, jsou jemně hladké, křupavé, táhlé a ňuf. Lze posypat cukrem moučkou.

Dobrou chuť!