Dobrodružství s kulturou

Jsem hlubokou obdivovatelkou Dr. Dany Moree. Tahle žena na mě zapůsobila před deseti lety natolik, že kdykoli mohu a narazím na problematiku mládeže, rasy a přesvědčení, střetu kultur, tak ji prostě cituji a doporučuji.
Její vlastnoruční rozbor situace vedení hodiny a řízení konfliktu v místnosti… Jednou bych chtěla umět to, co ona. To, co mě ona tenkrát naučila svým náhledem, to nikdy nezapomenu. Jestli já jsem klidná síla – a já jsem – tak ona je živoucí úsměvný klid.
 
Dokonce jsem zaujala nedávno i ředitelku základní školy, se kterou jsem jela dvě a půl hodiny v autobuse. Kultura a její proměny nám způsobily lehkou hodinku cesty, přečetli jsme si pár jejích článků na mobilu a tedy – znovu a znovu mě obohacuje.
 
Momentálně je vedoucí Katedry studií občanské společnosti na Karlovce, kde studuji.
867_dobrodruzstvi-s-kulturou_100_150
 
Dobrodružství s kulturou, jež si zde můžete nechat zaslat jen za poštovné, je taková kniha, kterou žádný člověk, který pracuje se svým nitrem, nemůže opominout. Má tak důležité náhledy na vnitřní vzory, na čas mezi kulturami, na rozdíly a spojitosti v uvažování, že je naprosto nedocenitelným skvostem v mé knihovně.
 
Doporučuji!
 
Dobrodružství s kulturou
 
Vydal: Tandem, 2007
Rozsah: 148 stran
Jazyk: Čj
Kontakt: Tandem Plzeň
Anotace: Transkulturní učení v práci s česko-německou mládeží je jedním z mnoha dobrodružství, která se v současné Evropě odehrávají. „Naším cílem je především překonat tradiční „škatulkování“ kultur, které nám říká, co si myslí, co cítí a jak jedná „Čech“ nebo „Němec“. Chceme být vůči osobě, se kterou se setkáváme, otevření a chceme se naučit klást otázky, nikoli soudit. Chtěli bychom vás, milí čtenáři, pozvat, abyste se s námi vydali na dobrodružnou cestu a objevili, jak různorodé a obohacující může mezinárodní setkání být. Tato kniha by vás k tomuto poznání měla svést. Najdete v ní mnoho praktických tipů a triků, jak mezinárodnímu setkání zajistit úspěšný průběh, jak dát důležitým kulturním tématům kreativní tvář nebo jak vy sami můžete v případě konfliktu nalézt zdárné řešení,“ říkají sami autoři.
 
Poznámka: Příjemce hradí pouze poštovné a balné v minimální výši 50,- Kč (navýšení poštovného a balného dle počtu publikací)
 
Cena zdarma