Ženská mystéria a orgastický potrat

3.6. 2017 by se narodily moje děti. Na moje čtyřicáté narozeniny. Odešly však, odešly, protože já, žena, jsem se tak rozhodla…

Mnohé samice mají schopnost vstřebat plod při nevhodných podmínkách pro jejich život. Jako ženy máme také volbu. Ty z nás, které aktivně pracují se svou sexuální silou, mají možná trochu fóra ve věcech, o kterých budu mluvit.

Kdysi jsem viděla video od čarodějnice Lilie Khoustnoudinové: Ženské tělo, jeho moudrost a mýty a zamyslela jsem se nad silou prezentovaných myšlenek. Mluvila o menstruaci, o její síle pro ženu, o tabu, které ve společnosti znamená, o porodu, při kterém se má žena nechat vést sama sebou a naslouchat si, o potratech a volbách, o vnitřní bolesti a jejím přijetí, orgasmu, sexualitě, lásce ke všemu a hlavně k sobě, svému tělu. Milovat své tělo. Dovolit si být ženou. Dovolit si prožívat svůj menstruační cyklus, přijmout a respektovat sebe a své tělo ve všech jeho proměnách.

Hodně jsem si z toho videa vzala. Tenkrát mluvila také o tom, že sama spontánně potratila při orgasmu a plod vyšel.

Já jsem vnímala. Vnímala jsem své tělo, jeho proměny, tu vnitřní radost nad těhotenstvím, byla jsem se svými dětmi každou volnou chvíli. Byla jsem na to ale sama. Fyzicky i psychicky. Partner nekomunikoval, viděl jen sám sebe. Rozhodovala jsem se ve všech svých proměnách co dál.

Rozhodla jsem se nebýt svobodnou matkou, partner kdesi daleko na Cestě zahleděný do sebe, mimo dosah mne i našich budoucích dětí. Fyzicky bych to možná zvládla, ale emocionálně ne. Určitě ne finančně. Bez zázemí a plné rodiny? To ne… Bude mi čtyřicet, do čeho bych ty děti přivedla? Těhotenství plné slz a chybějící dvě chlapské ruce hladící rostoucí bříško? Proč? A to už vůbec nemluvím o tom, co dál…

Bylo to těžké. Ženská moudrost mého těla, obrovská nesnesitelná citová bolest a vyprahlost, nepřipravenost na tuto variantu reality, rozhodly. Podvědomě jsem zvolila východisko z nouze – orgasmus. Dotýkala jsem se sama sebe. Přišel energetický vír, děti se točily a pomalu vycházely ven. Spolupracovaly jsme. Věděly, že o život přišly ne proto, že bych je nechtěla nebo je neměla ráda. Odešly, protože jsem neměla zázemí a podmínky pro mateřství. Protože jsem na to byla sama a já jsem zoufale nechtěla být sama a už vůbec ne sama s dvojčaty, bohužel to tak vyšlo. Někdy to tak v životě prostě je – těžké volby.

Krvácela jsem dlouhých dvanáct dní…

20% všech raných těhotenství končí spontánním potratem. Moje těhotenství bylo jedním z nich. Orgasmus a domluva s tělem je variantou nenásilného ukončení těhotenství. Jako žena aktivně pěstující svou životní energii, kultivující sexualitu a milující život, mohu postrčit sem tam jazýček vah. Bylo to velmi osobní rozhodnutí a potrat byl orgastický. Ne každá to tak ale máme či můžeme mít.

Často vzpomínám, už je to pár týdnů. Fyzicky jsem v pořádku. Jako žena jsem připravena přijmout nový život, ale se zodpovědností a s plnou vědomou účastí partnera. Ženská plodnost je velký dar, ale také osobní volba. Jde potratit i s láskou a z lásky…

Moje děti mají nyní svůj vlastní svět, už jsou tam tři…

Snad jednou bude lepší konstelace hvězd, snad jednou…

 

 

4 komentáře: „Ženská mystéria a orgastický potrat“

  1. No, síla to tedy opravdu je… Náhodou jsem narazila na Vaše stránky a musím se přiznat, že jsem trochu v rozpacích. Ta magie, esoterika… Nechci se Vás dotknout, ale já bych se radši od toho držela dál. Je to určitě zajímavé, ale můžete tím, třeba aniž byste si to uvědomovala, přijít do styku s nebezpečnými duchovními silami, se Satanem, který Vás nakonec ovládne a nebude lehké se z toho osvobodit.
    Já jsem křesťanka (katolička). Vidím z Vašich článků, že Vy taky máte o křesťanství zájem. Jak si ale teď procházím Váš web, úplně mě zamrazilo u článku „První sušenka a víno“. Hostie a víno jsou Tělo a Krev Kristova, je to něco velmi posvátného a podle toho se k tomu taky musí přistupovat. To Vaše kombinování křesťanství s jinými duchovními směry se mi vůbec nelíbí, myslím, že to Boha uráží. První přikázání Desatera zní: „V jednoho Boha věřiti budeš.“ A jen tento jeden Bůh, když v něj budete věřit a milovat ho, Vám může (a chce) dát štěstí, svobodu, radost, smysl života. Přeju Vám, abyste ho poznala, abyste poznala, jak Vás miluje a k čemu Vás zve.

    1. Ano, rozumím Vašemu pohledu. Tím, že preferujete křesťanství, naprosto shazujete ostatní náboženství a víry, které kdy byly (statisíce let) a jsou (ostatní na planetě). Respektuji křesťanství jako náboženství, ale pracuji s jinou verzí víry. Je to moje Cesta. Nemusíte mít o mně strach. Já ho taky nemám. Každopádně děkuji, že jste si dala tolik energie s argumentací, ale abychom se všichni domluvili, musíme hledat to, co je společné a ne to, že podle Vás mám špatnou víru. To totiž vypadá, jako byste měla jediná patent. Ale mám kamarády křestany, dokonce i můj exmanžel je evangelík a fungujeme normálně. Na mě nelze vyvíjet nátlak. Nefunguje to 🙂

Komentáře nejsou povoleny.