Sen o tom, jak funguje Země

Byla jsem někde ve městě, byl krásný den a já si všímala, jako je mou obvyklou praxí, prasklin v chodníku, různých abnormalit a viděla, že jsem našla nějaký starý poklad. Zlaté, měděné, ocelové miniatury různých člověčích nástrojů, nábytku, hrnců i rituálních prostředků, prsteny, polodrahokamy. Klečela jsem tam a ostatní se přišli podívat z naproti stojícího průčelí domu, kde bylo jakési muzeum, kde měli stejné věci, co já jsem našla jako miniatury a doplňovaly se. Průvodce mi řekl, to, co oni mají vystavené v domě, k tomu mohu najít v zemi ještě doplňující se kousky a je to v pořádku.

Šla jsem dovnitř, do času tak před dvě stě lety, dámy nosily klobouky a šaty s honzíkem, procházely muzeem, byly tam především ženy. Obdivovaly jsme krásu, kterou naši předkové uměli vyrobit a využívali kdysi. Koukala jsem se do svých dlaní plných pokladu a viděla, jak se to doplňuje či je to zcela identické.

Odložila jsem vše na postel, manželskou postel, a začala povídat, jak funguje Země. Dámy se u miniaturního kafíčka bavily mezi sebou a jen občas vzhlédly, jako na program, co tu je, který lze jen tak přehlédnout jako obrazy v muzeu.

Ve své bílé dlouhé říze jsem vylezla na tu pérovou postel, zakrytou povlakem barvy slonové kosti. Všichni zvedli hlavy a šokovaně koukali, co jsem si to v muzeu dovolila.

Řekla jsem:“Jmenuji se Lucienne Delfína Poláková a jsem kněžka Země. Jestli se chcete něco dozvědět o tom, jak Země funguje, z čeho se skládá, jak vznikne tak nádherný minerál, jako držím v ruce, jak funguje gravitace a proč lidi, když jsou u vody a skočí z dvoumetrové lávky, nelítají, naslouchejte!“

Usadili se čelem ke mně a naslouchali. Jak postupně korzovali po domě další lidé, přidávali se i oni. Nebylo jich příliš mnoho, ale ani příliš málo.

Mluvila jsem. Samotnou mě to vzbudilo a já jsem poslouchala svá slova o tom, jak funguje Země, podaná mým lidským způsobem přístupným všem. Sama jsem se ještě po vzbuzení poslouchala, jak mluvím nahlas o gravitaci, o geologii, o vzniku minerálů, o tlacích v Zemi, o tom, že i ona má úkol, stejně jako my. Vývoj.

Ležela jsem v posteli a prožívala to, co říkám a zároveň v lucidním snu vidím. Pak jsem se rozhodla pokračovat ve svých denních běžných povinnostech.

zluty-fluorit-krystalky
Fluorit žlutý se sbírkovými krystalky

Sbírkové krystalky žlutého fluoritu mají silnou ochrannou moc na duševní úrovni, posilují naše myšlenky, potlačují silné emoce, zvyšují sebedůvěru.